Gündem
23 Mar 2020 12:27 Son Güncelleme: 23 Mar 2020 16:44

Çağlayan Adliyesi'nde korona alarmı! Test pozitif çıktı! Hepsi karantinada!

İstanbul Çağlayan'daki Adalet Sarayı'nda, görev yapan bir hakimin ilk korona testi pozitif çıktı.

Çağlayan Adliyesi'nde korona alarmı! Test pozitif çıktı! Hepsi karantinada!

İstanbul Çağlayan'daki Adalet Sarayı'nda, 17. Ağır Ceza Mahkemesi karantinaya alındı. Mahkemede görev yapan bir hâkimin ilk kısa Koronavirüs testinin pozitif çıktığı öğrenildi.

İstanbul Çağlayan'daki İstanbul Adalet Sarayı'nda görev yapan bir hâkimin, yeni tip Koronavirüs (Covid-19) ilk kısa testinin pozitif çıktığı öğrenildi.

Habertürk'ten Serdar Kulaksız'ın haberine göre, yaşanan bu gelişmenin ardından 17. Ağır Ceza Mahkemesi'nde görevli hâkimler ve mahkeme personeli karantinaya alındı. Mahkeme kalemi kapatıldı ve dezenfekte ediliyor.

Geçen hafta da 6. Sulh Hukuk Mahkemesi'nde bir hâkimin eşinde Koronavirüs çıkmasının ardından mahkeme kapatılmış ve mahkeme personeli tedavi altına alınmıştı.

Dün de Anadolu Adliyesi'nde 4 ağır ceza mahkemesi kapatılmıştı

Dün de Kartal'daki İstanbul Anadolu Adliyesi'ndeki, Anadolu 6. Ağır Ceza Mahkemesi'nde zabıt katibi olarak görev yapan U.E. 'de koronavirüs tespit edilmiş, katip U.E'ye virüsün hemşire olan eşinden bulaştığı belirlenmişti. Bunun üzerine şahsın çalıştığı 6. Ağır Ceza Mahkemesi ile bu mahkemeyle aynı bölümde faaliyet gösteren 5, 7 ve 8. Ağır Ceza Mahkemelerinin başkan, üye ve tüm personeli izne çıkartılıp bölüm kapatılmıştı.