Politika
12 Ara 2019 10:21 Son Güncelleme: 12 Ara 2019 10:26

Burhan Kuzu'nun Erdoğan'a sitemi: Bir tek bana makam vermedi

AKP eski İstanbul Milletvekili Burhan Kuzu, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın kendisi hariç herkese bir makam verdiğini belirterek, "Ben üç dönemde Meclis Başkanı olayım dedim. Tayyip Bey izin vermedi. Seçimle gelen bir yerdi. Temayül yapıldı en çok oyu da ben aldım" dedi.

Google Haberlere Abone ol

Eski AKP İstanbul Milletvekili Prof. Dr. Burhan Kuzu, Yeni Akit'ten Sezai Erhan'a konuştu.

"Parti kurmak çözüm yolu değil"
Eski Başbakan Ahmet Davutoğlu ve Başbakan eski Yardımcısı Ali Babacan'ın yeni parti kurma çalışmalarını değerlendiren Kuzu, "Bu isimler makamda iken neden parti kurma çalışmaları içerisinde olmadılar. Makamlarını kaybedince bu işe giriştiler. Ben parti kurmalarını doğru bulmuyorum. Parti kurmak bir çözüm yolu değil, rüzgarın esmesi yani boşluğun olması gerekir. Rüzgar esmezse parti tutmaz, yeni oluşumlarda da bu rüzgarı görmüyorum. Oylar bölünerek bir yere varılamaz” dedi.

"Şehir Üniversitesi'nde sorumlu Cumhurbaşkanı değil"
Şehir Üniversitesi üzerinden yaşanılan tartışmalara da değinen Burhan Kuzu, “Şehir Üniversitesi iyi eğitim veren bir üniversite. Ancak ortada bir borç var ve bu borç ödenmek zorunda. Bunun sorumlusu Cumhurbaşkanı Erdoğan değil, üniversitenin yöneticileridir” ifadelerini kullandı.

Kuzu,  Abdüllatif Şener’e eski CHP Genel Başkanı Deniz Baykal tarafından Cumhurbaşkanlığı ışığı yakıldığı için AKP'yi terk ettiğini söyledi.

"Üç dönem Meclis Başkanlığı'nı istedim"
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın herkese bir makam verdiğini, bir tek kendisine vermediğini ifade eden Burhan Kuzu, “Ben üç dönemde Meclis Başkanı olayım dedim. Tayyip Bey izin vermedi. Seçimle gelen bir yerdi. Temayül yapıldı en çok oyu da ben aldım. Benimle arasında bir sorunda yok. Ben dobra bir adamım” dedi.