Magazin
06 Mayıs 2020 14:51 Son Güncelleme: 06 Mayıs 2020 14:52

Buray hırsızlık yapan meslektaşını ifşa etti

Popçu Buray’ın Covid 19 küresel salgınında, zor günlerden geçen minikler için yaptığı “Evde Kal” adlı şarkısı, Azeri bir sanatçı tarafından çalındı. Ünlü popçu o ismi ifşa etti.

Buray hırsızlık yapan meslektaşını ifşa etti

Popçu Buray’ın Covid 19 küresel salgınında, zor günlerden geçen minikler için yaptığı “Evde Kal” adlı şarkısı, Azeri bir sanatçı tarafından çalındı.

Bestesinden danslarına kadar şarkının birebir çalınması durumuyla şok yaşayan Buray, sosyal medya hesaplarından da ifşa ettiği bu hırsızlık durumu için hukuki yollara başvurmayacağını belirterek “Biz bu şarkıyı çocuklara ve insanlara moral olsun diye yaptık. Ticari bir amaç gütmedik. O yüzden tazminat gibi bir arayışımız olmayacak. Ama ne kadar da iyi niyetle yapılmış olursa olsun, verdiğimiz emeğin başka isim altında görülmesi bizi üzüyor. Bu aslında bize değil, kopyalayan sanatçının kendi fanların yapmış olduğu bir ayıp. Zaten insanlar ona bu davranışından dolayı hanesine eksi puan yazacaktır” dedi.

Buray’ın Instagram hesabından yaptığı story paylaşımından sonra yorum yağmuruna tutulan sanatçı, önce bestecinin ismini değiştirdi, sonra videoyu kaldırdı.