Magazin
01 Eyl 2013 10:14 Son Güncelleme: 23 Kas 2018 15:37

BÜLENT ERSOY 12 EYLÜL'DEN RÖVANŞI ALMAYA HAZIRLANIYOR!

12 Eylül'de sahne yasağı konulan Bülent Ersoy, 33 yıl sonra Kenan Evren'den rövanşı alıyor!

Küçükçiftlik Parkı'nın gazino olacağı haberi, eğlence dünyasına bomba gibi düştü. Gazino dünyasının efsane ismi Osman Kavran'ın torunu Naz Kavran ve ekibinin hayata geçireceği Gazino Geceleri, 12 Eylül'de Bülent Ersoy ve üvertürü Oya Aydoğan'la başlayacak.

1980 ihtilalinde tutuklanan ve 8 yıl sahne yasağı konan Ersoy'un, darbenin yıldönümüne denk gelen tarihte sahneye çıkacak olması dikkati çekti.

İşte Gazino Geceleri'nden diğer detaylar:

-1978'de Osman Kavran'a ait olan Göl Gazinosu'nda ilk kez kullanılan sahnenin bire bir aynısı yapıldı. Yeni mimariyi Kavran'ın tüm dekorlarını hazırlayan, Fazıl Üstermen'in oğlu Ufuk Üstermen uyguladı. 2500 metrekarelik çim alana oturma düzeni hazırlanacak.

-Duvarlar eski gazino afişleriyle süslenecek. Kapı girişinde ayakkabı boyacısı ve sepetinde çiçek satan bir personel olacak. Tuvalet önlerinde peçete ve kolonya tutacak yaşlı bir teyze bulunacak. Kırmızı Gül yapraklarının bulunduğu tabaklar da masada olacak

-7 yıl aradan sonra ilk kez sahneye çıkacak olan Seren Serengil, o geceye özel iki kostüm hazırlatıyor.

8 YIL SAHNEYE ÇIKAMAMIŞTI

Bülent Ersoy, Ağustos 1980'de İzmir Fuarı'nda seyircilerden gelen tezahürat sonrası göğüslerini açınca hakkında soruşturma başlatıldı. Darbeden kısa süre önce bir hâkime hakaret edince tutuklanarak cezaevine kondu. 45 gün hapis yatan Ersoy'a, 12 Eylül darbesinin ardından sahne yasağı konuldu ve bu yasak 8 yıl sürdü.