Gündem
26 Eki 2021 13:55 Son Güncelleme: 26 Eki 2021 14:19

Bülent Arınç’tan Erdoğan’ı kızdıracak ‘Soros’ itirafı! ‘2002 yılında...’

Erdoğan’ın tutuklu iş insanı Osman Kavala’ya yönelik 'Sorosçu' eleştirilerine ilişkin konuşan Bülent Arınç, dikkat çeken ifadeler kullandı.

Eski Meclis Başkanı ve Cumhurbaşkanlığı Yüksek İstişare Kurulu eski üyesi Bülent Arınç, Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın tutuklu iş insanı Osman Kavala’ya yönelik 'Sorosçu' eleştirilerine ilişkin konuştu. Arınç, George Soros’un 2002'de kurduğu Açık Toplum Vakfı'nın araştırmalarını kullandıklarını ve o dönem Türkiye Danışma Kurulu Başkanı olan Nafiz Can Paker ile birçok kez görüştüklerini söyledi.

“KENDİMİZE SAYGIMIZ OLMADI”

“İnsanların ‘vay Sorosçu’ diye suçlanması yanlış. Kendimize saygımız olmalı” diyen Bülent Arınç, TV5’teki açıklamalarında şu ifadeleri kullandı.

“Soros’la ilgili de şeyler var. Tabii bu benim kabul edemediğim şeyler. Soros bir ara Açık Toplum diye muteberdi. Bunun Türkiye’deki temsilcisi Can Paker’di. Can Paker o zaman vakıfta bulunurdu. Vakfın yaptığı araştırmaları da biz done olarak kullanırdık. Paker, Etyen Mahçupyan ve diğer araştırmacılarla birlikte bana belki 5 defa gelmiştir. O zaman baş tacı ettiğimiz şu anda da bir yerlerde başı olan bir insanın ‘vay Sorosçu’ diyerek bir kısım insanların suçlanması yanlış. Kendimize bir saygımız olmalı. Mesela ben hükümetteyken yaptığımız her şeyi savunurum, bugün de savunurum. Neden çünkü bunu beraber, inanarak yaptık.”

İşte programdan o anlar...