Polemik & Kulis
13 Eyl 2018 20:52 Son Güncelleme: 24 Kas 2018 02:51

Buket Aydın'dan Fatih Altaylı'ya jet yanıt! Yayınladığı hangi fotoğrafı hatırlattı? (Medyaradar/Özel)

Fatih Altaylı, Kanal D Haber sunucusu Buket Aydın'ın Nihat Doğan olayıyla ilgili olarak 'Çok daha fazlasını biliyoruz' açıklamasını eleştirmişti.

Buket Aydın'dan Fatih Altaylı'ya jet yanıt! Yayınladığı hangi fotoğrafı hatırlattı? (Medyaradar/Özel)
Habertürk yazarı Fatih Altaylı, şarkıcı Nihat Doğan'ın iki küçük kız çocuğunu alıkoyduğu yönündeki iddialara yönelik, Kanal D Haber sunucusu Buket Aydın'ın 'Çok daha fazlasını biliyoruz' açıklamasını eleştirerek, "Bu cümle bir habercinin asla etmemesi gereken bir cümle. Medya kuruluşları, muhabirler, gazeteler, televizyon habercileri 'Daha fazlasını da biliyoruz' diye bir cümle kurmazlar, kurmamalılar. Medya biliyorsa yazar, duyurur. 'Konuşturma bizi' hafif veya ağır bir tehdit cümlesidir. Yayıncılar haberi ve bilgiyi paylaşırlar" demişti.

Altaylı'nın bugün kaleme aldığı bu yazıya Kanal D Haber sunucusu Buket Aydın'dan jet yanıt geldi. Aydın Kanal D ekranlarından verdiği yanıtta, "Kendisine vücudu parçalanmış halde iki çocuk annesinin fotoğrafını yayınlaması nedeniyle haberciliğine yöneltilen eleştirileri hatırlatırım. O dönemlerde bu eleştirilere 'Haber bu şekilde okunuyor' cevabını vermişti. Biz o atılan manşet gibi aileleri düşünmeden haber yapmıyoruz. Biz ailelerin 18 yaşından küçük çocuklarını ve ailelerin de durumunu düşünerek haber yapıyoruz. Benim tek söylemek istediğim şey buydu. Bir şey sakladığımızı ima etmedim" dedi.

Fatih Altaylı, Habertürk'ün genel yayın yönetmenliği görevini yürüttüğü dönemde gazetenin birinci sayfasına koyduğu bir fotoğrafla tepki çekmişti. Fotoğrafta Manisa'da eşi tarafından bıçaklanarak öldürülen bir kadının mozaiklenmeden fotoğrafı paylaşılmıştı.

İşte Aydın'ın Altaylı'ya verdiği yanıt: