Gündem
27 Oca 2022 19:22 Son Güncelleme: 27 Oca 2022 19:32

Bu illerde yaşayanlar dikkat! Meteoroloji'den çığ uyarısı

Meteoroloji Genel Müdürlüğü, Ağrı, Bingöl ve Elazığ'ın da aralarında bulunduğu 21 il için çığ uyarısı yaptı.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere göre; ülke genelinin parçalı ve çok bulutlu, Marmara'nın doğusu, İç Anadolu'nun güney ve doğusu, Batı ve Doğu Karadeniz, Doğu ve Güneydoğu Anadolu, Hatay, Amasya, Tokat, Ordu ve Çankırı çevreleri ile Eskişehir ve Ankara'nın kuzey kesimlerinin karla karışık yağmur ve kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

Yağışların, Batı Karadeniz kıyıları, Bolu, Düzce, Rize, Bitlis, Şırnak, Hakkari, Batman ve Siirt çevreleri, Trabzon'un doğu, Artvin'in kıyı kesimleri, Sakarya ve Kocaeli'nin kuzeyi ile Van'ın güney ilçelerinde kuvvetli ve yoğun kar şeklinde olması bekleniyor.

Doğu Karadeniz'in iç kesimlerinin yüksekleri ile Doğu Anadolu'nun dik yamaçlarında çığ tehlikesi bulunmaktadır. Ülke genelinde buzlanma ve don ile birlikte yer yer pus ve sis görüleceği tahmin ediliyor.

21 İL İÇİN ÇIĞ UYARISI

Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nün internet sitesinde yer alan rapora göre; Ağrı, Bingöl, Elazığ, Erzurum, Gümüşhane, Malatya, Rize, Sivas, Tunceli, Bayburt, Ardahan, Artvin, Bitlis, Erzincan, Giresun, Kars, Muş, Siirt, Trabzon, Van ve Şırnak için çığ uyarısı yapıldı.