Polemik & Kulis
28 Mar 2016 13:06 Son Güncelleme: 23 Kas 2018 18:25

Bu değişimi kimse farketmedi! Ethem Sancak Medya Grubu'nda o isim kızağa çekildi! (Medyaradar/Özel)

Geçtiğimiz günlerde Ethem Sancak’ın sahibi olduğu Es Medya’da çok dikkat çeken bir görev değişimi oldu ama bu değişimi hiç kimse fark etmedi.

Medya sektöründe görev değişiklikleri aslında artık rutine döndü ama Ethem Sancak’ın sahibi olduğu Star Medya Grubu yani Akşam Gazetesi, Star Gazetesi, Kanal 24, 360 TV gibi kanallar, radyolar ve dergilerin yer aldığı grupta öyle bir görev değişikliği oldu ki, bir hayli konuşulacağa benziyor. Fakat bu görev değişikliğini kimse fark etmedi. İşte bu önemli gelişmeyi ilk kez Medyaradar açıklıyor.

Hatırlanacağı üzere; 20 Ağustos’ta Star Medya Yönetim Kurulu Başkanı Murat Sancak’a yönelik bir saldırı gerçekleştirilmişti. Sancak, olaydan yara almadan kurtulsa da bu olay haftalarca kamuoyunca konuşulmuş, olayın kim ya da kimler tarafından gerçekleştirildiği tartışılmıştı. İlk etapta terör saldırısı ardından kumar borçlarından dolayı gerçekleştiği iddia edilen saldırının hala kimler tarafından ve neden gerçekleştirildiği netleştirilemedi. 

Ethem Sancak’ın yeğeni de olan Murat Sancak geçtiğimiz günlerde, Star Medya Yönetim Kurulu Başkanlığı görevinden alındı ve ikinci kattaki odası da boşaltıldı, Sancak’ın yerine ise CEO olarak Ahmet Bayraktutar getirildi. MEDYARADAR/ÖZEL