Politika
05 Nis 2021 08:43 Son Güncelleme: 05 Nis 2021 09:19

Bu da Fazıl Say bildirisi! Hedefinde CHP var! "Siz kazanamazsınız kardeşim"

Dünyaca ünlü piyanist ve besteci Fazıl Say, CHP'ye karşı sert bir sosyal medya bildirisi paylaştı. "Siz kazanamazsınız kardeşim!" diyen Say, gerekçesini ise 'korku' üzerine kurdu.

Google Haberlere Abone ol

Fazıl Say, sosyal medya hesabından CHP'ye karşı bir bildiri niteliğinde metin paylaştı. "CHP’ye naçizane bir eleştiri" başlığıyla yaptığı paylaşımda Fazıl Say, CHP'yi korkaklıkla suçlarken "Siz kazanamazsınız kardeşim!" dedi. 

Fazıl Say, kişisel Instagram hesabından paylaşımda muhalefetin korkusunu takipçileriyle paylaştı. Say "Siz Atatürk’ü hele hiç anlamamışsınız, anlamadığınız Atatürk’ün maalesef tahmini 100 yıl gerisindesiniz, korku yılı olarak da 100 ışık yılı gerisindesiniz" dedi.

Fazıl Say sert mesajında "Bırakın korkuyu. Bize cesur insanlarla gelin. Sıkışıp kalmışlığınızı atın. Dertlerinizi atın. Nefes alın. Nefes! Güven verin" dedi. 

 Fazıl Say'ın paylaşımının tam metni şöyle 

"CHP’ye nacizane bir eleştiri.

Ne zaman Halk Tv’de tartışma seyretsem, ne zaman bir bakkalda uzaktan Sözcü gazetesi manşetine rastlasam, ne zaman bir CHP’liyi filanca kanalda konuşurken televizyonda görsem; hep aynı hislerdeyim ; KORKU!

Korku, korku...

Korku kötü şeydir. Korku kendinde başlar. Ve malesef sevginin zıttıdır, cesur olmayan sevemez.

Cesur olmayan kazanamaz.

Siz kazanamazsınız kardeşim!

Siz kazanmaktan da korkuyorsunuz! Siz İktidardan korkuyorsunuz!

Siz genç nesile ulaşmaktan, 40 yıllık Kürt sorunundan korkuyorsunuz!

Siz laiklik savunmayı da bu korkuyla yapamazsınız. Laiklik savunmayan kadın haklarını savunacak? “Olanın iyisi”? Bu ama öyle bir konu değil..

Salgını, şu tüm hataları, Türkiye’nin durumunu; her şeyi...

Siz Atatürk’ü hele hiç anlamamışsınız, anlamadığınız Atatürk’ün malesef tahmini 100 yıl gerisindesiniz,korku yılı olarak da 100 ışık yılı gerisindesiniz, Atatürk “bugünkü sizin” çok ilerinizde, sandığınızdan da ilerisinde. Çünkü “korkmuyordu” o. Korku ışık yıllarıyla ölçülür...

Siz korkunun çağındasınız. Ve maalesef bunu bize yansıtıyorsunuz, ve bizi eritiyorsunuz.

Bize; bu ülkede, özellikle gençlere ve kadınlara, gerçek anlamda umut vermemenizin nedenidir; bu korku. Tek tavsiyem var kardeşim; içinizde korkmayanların sayısını arttırın.

Gençler cesur, kadınlar cesur, sayısını arttırın.

Bırakın korkuyu. Bize cesur insanlarla gelin. Sıkışıp kalmışlığınızı atın. Dertlerinizi atın. Nefes alın. Nefes! Güven verin.

 
 
 
 
 
Bu gönderiyi Instagram'da gör
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Fazil Say (@fazilsay)'in paylaştığı bir gönderi