Gündem
25 Eyl 2013 16:04 Son Güncelleme: 23 Kas 2018 15:40

BOZKIRIN TEZENESİ İÇİN TWITTER'DA BÜYÜK ANMA!

Neşet Ertaş'ın ölüm yıldönümünde , siyaset, medya ve sanat dünyasının ünlü isimleri duygularını Twitter'dan dile getirdi.

'Ah yalan dünyada, yalan dünyada, yalandan yüzüme gülen dünyada...' Bu unutulmaz sözlerin sahibi, Türk halk müziği bestecisi, söz yazarı ve yorumcusu Neşet Ertaş'ın birinci ölüm yıldönümünde , siyaset, medya ve sanat dünyasının ünlü isimleri duygularını Twitter adreslerinden dile getirdi.

"Gönlüm hep seni arıyor" sözleri ile hayatımızda unutulmaz izler bırakan Neşet Ertaş, twitterda da unutulmadı.  Sosyal medyada en çok paylaşılan Neşet Ertaş'ın "Neredesin sen" isimli türküsü oldu. Ertaş'ı anan çok sayıda kişi usta ozana olan saygısını sundu.

İşte o tweetler:

Egemen Bağış: Hak bildiğim yoldan ayrı gitmedim Koğular getirip gıybet etmedim Gönülleri kırıp can incitmedim Bir garip sazımı çaldım giderim #Neşetertaş

Faruk Çelik: Büyük Halk Ozanı  #NeşetErtaş’ı ölümünün birinci yıl dönümünde saygı ve rahmetle anıyorum.

Mustafa Sarıgül: "Ayaklarığzın turabı,gonülleriğizin hızmatçısıyım efendim;buraya gadar zahmet idip geldiğiz,bağa şeref verdiğiz" Gönlümüzdesin Neşet Ertaş.

Muharrem İnce: Bu "yalan dünya"da "gönül dağı" gibi yükselen bir #NeşetErtaş geldi geçti, Ruhun şad olsun Bozkırın tezenesi.

Sabahat Akkiraz: NEŞET ertaş usta aramızdan ayrılalı bir yıl oldu. Gönül telimizin ustasını özlüyorum.

Metin Uca: "Mühür gözlüm" de "Ne güzel yaratmış" da "Niye çattın kaşlarını" da "Sevda olmasaydı" da tüm Türkiye de 1 yıldır Neşet Ertaş'sız ve öksüz.

@enderbaydeniz : Niye Çattın Kaşlarını  Bilmiyom Yar Suçlarımı  Ölürsem Ben Saçlarını  Yolma Gayrı Yolma Leyli Leyli.. NeşetErtaşı RahmetleAnıyoruz

Armağan Çağlayan: "Bana öldü demeyin yoruldu gitti deyin" Neşet Ertaş.

Onur Akay: Neşet Ertaşı Rahmetle Anıyoruz.  Kiminin Türkü Babası kiminin dedesi. Kiminin yoldaşı, sırdaşı. O büyük #NeşetErtaş

Tuğba Özay: Zeki Müren ve Neşet Ertaş...iki dev isim İki sanat güneşi. Biri Türk Sanat Müziğinin biri Türk Halk Müziğinin mihenk taşlarından. Saygıyla.

Behzat Uygur: NEŞET ERTAŞ unutulmaz.