Bozkır Arslanı Celaleddin dizisi ne zaman başlıyor?

Bozdağ Film imzalı, Harzemşahların büyük komutanı ve lideri Celaleddin Harzemşah’ın hikayesini konu alan atv’de ekrana gelecek ‘Bozkır Arslanı Celaleddin’, 21 Mayıs Cuma akşamı ilk bölümüyle seyirciyle buluşacak.

Bozkır Arslanı Celaleddin dizisi ne zaman başlıyor? - Sayfa 1

‘Diriliş Ertuğrul’ ve ‘Kuruluş Osman’ dizilerinin yapımcısı Mehmet Bozdağ’ın yapımını ve proje tasarımını üstlendiği, genel yönetmenliğini Metin Günay’ın, yönetmenliğini Nurgissa Almurat’ın yaptığı ‘Bozkır Arslanı Celaleddin’; Türk dünyasının yıldız isimlerini buluşturan oyuncu kadrosu ile adından söz ettirecek.

120
Bozkır Arslanı Celaleddin dizisi ne zaman başlıyor? - Sayfa 2

Dizide, Moğolların yenilmezlik efsanesini yerle bir eden ve dünyayı dize getiren Cengiz Han’a, “Keşke benim oğlum olsaydı” dedirten kahraman komutan Celaleddin Harzemşah’a yıldız oyuncu Emre Kıvılcım hayat veriyor.

220
Bozkır Arslanı Celaleddin dizisi ne zaman başlıyor? - Sayfa 3

TÜRK DÜNYASININ YILDIZ OYUNCULARI ‘BOZKIR ARSLANI CELALEDDİN’DE

Dizide Kutlu Bike rolünü, Özbekistan’ın en ünlü oyuncularından, Rusya’da da tanınan sinema ve dizi oyuncusu Yulduz Radjabova canlandıracak. ‘Bozkır Arslanı Celaleddin’de Cengiz Han’ı oynayan usta Özbek oyuncu Jovahir Zakkrov ise performansıyla çok konuşulacak.

320
Bozkır Arslanı Celaleddin dizisi ne zaman başlıyor? - Sayfa 4

Usta oyuncu Zakkrov, Özbekistan ve Rusya dizi ve filmlerde rol almış, jenerasyonunun en önemli aktörlerinden biri. Dizinin kadrosunda ayrıca Türkiye’den usta oyuncular Gülenay Kalkan, Cemal Hünal, Sezgin Erdemir ve Kaan Yalçın da dikkat çeken rollerde yer alıyor.

420