Televizyon
05 Mayıs 2020 13:38 Son Güncelleme: 05 Mayıs 2020 17:30

Boşnaklardan Osman Gökçek'e ROK tepkisi: Şerefi üzerine söz verdi, tutmadı

Anadolu Yakası Bosna Sancak Derneği Başkanı Erdoğan Erden, sosyal medya hesabından Boşnaklar için ağza alınmayacak hakaretlerde bulunan Rasim Ozan Kütahyalı'nın, Beyaz TV'de yeniden bir programa konuk olması nedeniyle kanal sahibi Osman Gökçek'e tepki gösterdi.

Google Haberlere Abone ol

Rasim Ozan Kütahyalı, Beyaz TV’de yayınlanan "Beyaz Futbol" isimli programda Boşnaklar için ağza alınmayacak sözler sarf etmiş, söz konusu olay sonrasında Boşnak sivil toplum kuruluşları ve kamuoyunda birçok tanınmış isim tarafından protesto gösterileri yapmış ve Kütahyalı hakkında suç duyurularında bulunulmuştu.

GERİ DÖNECEĞİ GÜNDEME GELMİŞTİ

Gerçekleşen olayın ardından geçtiğimiz aylarda Kütahyalı'nın Derin Futbol programıyla ekranlara geri döneceği gündeme gelmiş, Boşnak dernekleri, Rasim Ozan Kütahyalı'nın ekranlara dönmesinin ardından Beyaz TV önünde protesto eylemi gerçekleştirmişti.

Gelen tepkiler üzerine Kütahyalı'nın Osman Gökçek'in sahibi olduğu Beyaz TV'deki yorumculuğu yeniden sona erdirilmişti.

Gökçek de Kütahyalı'yı bir daha televizyonuna çıkarmayacağına Boşnaklara söz vermişti.

BAŞKA PROGRAMA KONUK OLDU TEPKİLER YENİDEN ALEVLENDİ

Kütahyalı geçtiğimiz gün, Beyaz TV'de yayınlanan 'Ortak Akıl' isimli siyasi içerikli programa konuk oldu. 

Anadolu Yakası Bosna Sancak Derneği Başkanı Erdoğan Erden, Kütahyalı'nın yeniden Beyaz TV'ye çıkmasına tepki gösteren açıklamada bulundu.

Twitter hesabından paylaşımda bulunan Erdoğan Erden "Geçmişte yaşadığımız o hadsiz söylemden sonra Sn. Osman Gökçek Rok. denen o şahsı hiçbir şekilde Beyaz Tv’ye çıkarmayacağına şerefi üzerine söz vermiştir. Sözünü tutmayan Sn. Osman Gökçek’in yaptığı bu davranışın takdirini yüce Türk halkına bırakıyorum" ifadelerini kullandı.