Ekonomi
05 Eki 2022 08:12 Son Güncelleme: 05 Eki 2022 09:08

Borsa manipülasyonunda tutuklama kararı! 8 şüpheliden 5’i…

Borsa İstanbul hisselerinde manipülasyon yaparak haksız kazanç elde ettiği iddiasıyla adliyeye sevk edilen 8 şüpheliden 5’i tutuklanarak cezaevine gönderildi. Tutuklanan şüphelilerin arasında Mehmet Akdere’nin de olduğu öğrenildi.

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından işlem bazlı piyasa dolandırıcılığı yaptıkları iddiasıyla 2'si yurt dışında olan 10 şüpheli için gözaltı kararı verilmişti. 'Suç işlemek amacıyla örgüt kurma', 'kurulan örgüte üye olma' ve '6362 sayılı Sermaye Piyasası Kanun'una muhalefet' suçlarından 8 şüpheli, polis tarafından üç gün önce gözaltına alınmıştı.

Emniyetteki işlemleri tamamlanan 8 şüpheli, bugün Çağlayan'daki İstanbul Adalet Sarayı'na getirildi. Savcılıkça ifadeleri alınan şüphelilerden aralarında Mehmet Akdere'nin olduğu 5 şüpheli tutuklanması talebiyle mahkemeye sevk edildi.

Diğer 3 şüphelinin ise yurt dışı yasağı ve en yakın karakola imza şartıyla serbest bırakılmaları istendi. Şüpheliler, sorguları yapılmak üzere nöbetçi sulh ceza hakimliğine çıkarıldılar.

8 ŞÜPHELİDEN 5’İ TUTUKLANDI

CNN Türk'te yer alan habere göre Borsa İstanbul hisselerinde manipülasyon yaparak haksız kazanç elde ettiği iddiasıyla adliyeye sevk edilen 8 şüpheliden 5’i tutuklanarak cezaevine gönderildi. Tutuklanan şüphelilerin arasında Mehmet Akdere’nin de olduğu öğrenildi.