Gündem
08 Mayıs 2020 16:05 Son Güncelleme: 08 Mayıs 2020 17:00

Bomba iddia! İşte Acun Ilıcalı'nın satın aldığı kulüp!

Katıldığı bir canlı yayında Avrupa'dan bir futbol kulübünü satın alabileceğini söyleyen ünlü yapımcı ve televizyoncu Acun Ilıcalı'nın satın alacağı takım belli oldu.

CNN TÜRK Instagram hesabında Damla Uğurtürk'ün sorularını yanıtlayan Acun Ilıcalı, Avrupa'da bir kulüp satın alabileceğini duyurmuştu. 

Yayıncı kuruluşta da spor yorumculuğu yapan Raşit Altun, Twitter'da yaptığı paylaşımda, "Acun Ilıcalı, başkanlığını Türk iş insanı Işıtan Gün’ün yaptığı Hollanda Ligi Eredivisie takımlarından Fortuna Sittard’ı satın aldı." iddiasına bulundu.

Acun Ilıcalı'nın Fortuna Sittard'ın 3-4 milyon dolar borcunu karşıladığını söyledi.

GÖNENÇ GÜRKAYNAK: ''BEN O LİSTEDE 9. SIRADAYDIM''

Acun Ilıcalı'nın 'takım satın alabilirim' açıklamasının ardından 2018 yılı vergi rekortmenleri listesine 9. sıradan giriş yapan avukat Gönenç Gürkaynak, ''Acun Ilıcalı Avrupa'da kulüp satın alacakmış. 2018'de vergi rekortmenleri arasında 83. sırada. Ben o listede 9. sıradaydım. Avrupa'da kulüp satın alamam.'' paylaşımında bulundu.

ACUN ILICALI: ''BENCE DE ALAMAZSIN, ÇİRKİN ŞEYLER BUNLAR''

Bunun üzerine Acun Ilıcalı, ''Bence de kulüp alamazsın 8 ayrı ülkenin en büyük televizyonlarına prodüksüyon yapmıyor olabilir misin? O bahsettiğin listede ben en az 10 yıldır varım. Verdiğin verginin reklamını yapmak için beni kullanma, çirkin şeyler bunlar...'' cevabını verdi.