Gündem
06 Mar 2017 14:52 Son Güncelleme: 23 Kas 2018 22:32

Bir yazarın en acı yazısı: Ölüyorum, kocama eş arıyorum!

Yumurtalık kanserine yakalandığı için doktorların fazla zamanı kalmadığını söylediği yazar hayatının en acı yazısını kaleme aldı.

Google Haberlere Abone ol
Bir yazarın en acı yazısı: Ölüyorum, kocama eş arıyorum!
Amerikalı yazar Amy Krouse Rosenthal, yumurtalık kanserine yakalandı, doktorlar fazla zamanı kalmadığını söyledi. Ve Rosenthal belki de hayatının en acı yazısını kaleme aldı.

Rosenthal, New York Times'te yayınlanan "Belki kocamla evlenmek istersiniz" başlıklı yazısında, yeniden aşık olmasını istediği kocası Jason Rosenthal için bir "çöpçatanlık" profili çıkardı.

Rosenthal "Ona aşık olmak kolaydır. Ben bir günde oldum" diye tanımladığı kocası için şu satırları kaleme aldı: "Jason’la daha fazla zaman istiyorum. Çocuklarımla daha fazla zaman istiyorum. Perşembe geceleri Green Mill Jazz Kulübü’nde martini yudumlamak için daha fazla zaman istiyorum. Fakat bu olmayacak. Bu gezegende bir insan olarak muhtemelen sadece birkaç günüm kaldı. Peki bunu niçin yapıyorum? Bunu bir Sevgililer Günü hediyesi olarak yapıyorum; umut edebileceğim en hakiki hediye de, doğru insanın bunu okuması, Jason’ı bulması ve yeni bir aşk hikâyesinin başlaması.”

HALA NABZIM ATARKEN BUNU SÖYLEMEK ZORUNDAYIMAmy Krouse Rosenthal, yazısını şöyle sürdürdü: "Bu makaleyi bir süredir yazmaya çalışıyorum ama morfin ve ıslak çizburger yiyememek  beni enerjisiz bıraktı… Yine de bunu yapmak zorundayım çünkü bir mühletim var ve bu sefer gerçekten de sıkıştıran bir mühlet. Dikkatiniz hâlâ dağılmamışken ve benim de nabzım hâlâ atarken, bunu söylemek zorundayım.

Dünyanın en sıra dışı adamıyla 26 yıldır evliyim. En az 26 yıl daha da evli olmayı planlıyordum.

Kötü bir şaka duymak ister misiniz? 5 Eylül 2015 gecesinde, bir karı koca acile gitti. Birkaç saat ve birkaç test sonra, doktor, kadın tarafının vücudunun sağında hissettiği sıradışı ağrının zannettikleri gibi apandisit değil, yumurtalık kanseri olduğunu söyledi…

AŞIK OLMASI KOLAY BİR ADAMDIR

Size bu makalenin centilmenini, Jason Brian Rosenthal’ı tanıtmama izin verin. Aşık olması kolay bir adamdır. Ben bir günde oldum.

Tinder, Bumble veya eHarmony sitelerine hiç girmedim. Fakat onunla yaklaşık 9 bin 490 gündür aynı evde yaşadığım deneyimlere dayanarak, Jason için burada bir profil yaratacağım.

Önce temel bilgiler: Boyu 1.77. 72 kilo ağırlığında. Saçları biraz ağarmış. Elâ gözlü.

Şimdi vereceğim listenin özel bir sıralaması yok çünkü hepsi benim için bir şekilde önemli:

Çok iyi giyinir. Yetişkin oğullarımız Justin ve Miles ondan sürekli kıyafet ödünç alır… Çok güzel çorapları var. Fit ve vücuduna bakmayı sever.

Eğer evimiz konuşabilseydi, Jason’ın olağandışı biçimde becerikli olduğunu eklerdi. Yemek konusuna gelince.. Tanrım, çok iyi yemek yapar. Uzun bir günden sonra kapıdan girdiğini, elindeki market torbalarını tezgaha koyup, yemeği hazırlamadan önce bana zeytin ve peynirle kur yapışını izlemek kadar keyifli bir şey yok.

Jason müzik dinlemeyi çok sever; birlikte yapmayı en çok sevdiğimiz şey müzik dinlemektir…

HARİKA BİR BABADIR, ÇOK ŞEFKATLİDİRKesinlikle harika bir babadır. Herkese sorabilirsiniz… Şefkatlidir.

Jason resim yapar. İşlerine bayılırım. Onu -en azından ben hastalanmadan önce- sabah 9-akşam 5 ofiste tutan hukuk diploması olmasaydı, ressam olduğunu söyleyebilirdim…

Jason şöyle bir adamdır: İlk hamilelik ultrasonuna çiçeklerle geldi. O, hep erken kalktığı için, her pazar sabahı kahve makinesinin yanına birer kaşık, bardak ve muzla gülen surat yaparak beni şaşırtır.

‘ONUN YÜZÜNE BAKMAYI ÖZLEYECEĞİMDurun, ne kadar yakışıklı olduğunu anlatmış mıydım? Onun yüzüne bakmayı özleyeceğim…

Eğer onu bir prens, ilişkimizi de bir masal gibi anlattıysam, gerçek bundan çok da uzak değil. 26 yıldır aynı evde oturmaktan kaynaklı sıradan şeyler ve benim kansere yakalanmam haricinde…

Jason’la daha fazla zaman istiyorum. Çocuklarımla daha fazla zaman istiyorum. Perşembe geceleri Green Mill Jazz Kulübü’nde martini yudumlamak için daha fazla zaman istiyorum. Fakat bu olmayacak. Bu gezegende bir insan olarak muhtemelen sadece birkaç günüm kaldı. Peki bunu niçin yapıyorum? Bunu bir Sevgililer Günü hediyesi olarak yapıyorum; umut edebileceğim en hakiki hediye de, doğru insanın bunu okuması, Jason’ı bulması ve yeni bir aşk hikâyesinin başlaması.”

30 TANE ÇOCUK KİTABI YAZDIHem yetişkinlern hem de çocuklar için kiaplar kaleme alan Amy Krouse Rosenthal, aynı zamanda bir kısa film yönetmeni ve eski radyo programcısı. Encyclopedia of an Ordinary Life sayılabilir. Krouse Rosenthal, 2005 yılından bu yana 30 tane çocuk kitabı kaleme aldı.