Bir mide bulandıran öğretmen tacizi daha! Öğrencisine attığı mesajlar ortaya çıktı

Avustralya'da yaşayan 28 yaşındaki öğretmenin, çocuk yaştaki öğrencisine uygunsuz mesajlar atıp ilişkiye girmesi okulu ayağa kaldırdı. Öğretmenin; küçük çocuğu kendisiyle beraber olmaya zorladığı mahkeme kayıtlarında yer alırken, söz konusu okul yönetiminden açıklama geldi.

Bir mide bulandıran öğretmen tacizi daha! Öğrencisine attığı mesajlar ortaya çıktı - Sayfa 1

Avustralya’da yaşayan 28 yaşındaki Ammy isimli bir öğretmen, okulundaki bir öğrenciyi cinsel istismar ettiği iddiasıyla geçtiğimiz yıl tutuklanmıştı. Öğretmenin, öğrencisine uygunsuz mesajlar attığı ve kendisiyle beraber olmaya zorladığı mahkeme kayıtlarında yer alırken, konunun ortaya çıkmasının ardından söz konusu okulda veliler arasında huzursuzluk yaşanmıştı.

112
Bir mide bulandıran öğretmen tacizi daha! Öğrencisine attığı mesajlar ortaya çıktı - Sayfa 2

Daily Star'da yer alan habere göre; birçok veli okul yönetimi hakkında şikayette bulunmuş, bazıları da çocuklarını okuldan almıştı. Bunun üzerine, okuldan yapılan açıklamada, öğretmenin okulda yalnızca ‘bir gün’ görev aldığı ve bahsi geçen öğrencinin kendi okullarında bulunmadığı aktarıldı.

212
Bir mide bulandıran öğretmen tacizi daha! Öğrencisine attığı mesajlar ortaya çıktı - Sayfa 3

Port Augusta West İlköğretim Okulu müdürü David Lawton, iddia edilen cinsel suçun farklı bir okuldan bir öğrenciyle gerçekleştiğini vurguladı. “Bu olay, okulumuzda herhangi bir öğrenciyi ilgilendirmiyor ve okulumuzda herhangi bir çocuk için herhangi bir endişeye gerek olmadığını gösteriyor.” dedi.

Öğretmenin çocuklarla ilgili işlerde çalışmasını engelleyen kefalet koşullarına sahip olduğuna da dikkat çekildi.

“Çocuğunuzun güvenliği ve refahı hakkında herhangi bir endişeniz varsa, lütfen doğrudan okuldan benimle iletişime geçmekten çekinmeyin.” ifadeleri kullanıldı.

312
Bir mide bulandıran öğretmen tacizi daha! Öğrencisine attığı mesajlar ortaya çıktı - Sayfa 4

İngiltere'de yaşanan skandal olayda çok ilginç detaylar ortaya çıktı. 23 yaşındaki öğretim görevlisi, 14 yaşındaki öğrencisiyle cinsel ilişkiye girmeden önce ona 'en sevdiği tatlıları' ve bir hamburger menüsü satın aldı. Genç öğrencinin arabasında esrar içmesine de izin verdi.

412