Polemik & Kulis
09 Haz 2023 17:44 Son Güncelleme: 09 Haz 2023 19:54

Bir ekran yüzü daha Habertürk ile yolları ayırdı! Kürşad Oğuz, Kübra Par’ın ardından…

Köşe yazarlarının tasfiyesi ile başlayan Habertürk depremi artçılarla devam ediyor. Kürşad Oğuz ve Kübra Par’ın ardından bir ekran yüzü daha Habertürk’le yolları ayırdı.

Ciner Medya Grubu’nda seçim sonrası hareketlilik sürüyor. Siyasi tartışma programlarını bitirme kararının ardından Habertürk’ten ayrılık haberleri gelmeye devam ediyor.

MedyaRadar’ın özel haberine göre Kürşad Oğuz ile Kübra Par’ın ardından bir başka ekran yüzü Serap Belet de Habertürk’le yolları ayırdı. Ayrılık öncesi izne çıkan Serap Belet’in yeni adresi ise henüz bilinmiyor.

SERAP BELET KİMDİR?

Serap Belet, 1978 yılında Kırklareli'nde doğdu. İstanbul Üniversitesi İletişim Fakültesi Radyo Televizyon ve Sinema bölümünden mezun oldu.

Gazeteciliğe 1997 yılında Kanal D Arena Programı'nda başladı. Kanal D Haber Merkezi'nde muhabir olarak görev yaptı. 2000 yılında Uğur Dündar yönetimindeki Star Haber Merkezi'ne transfer oldu. Farklı kanallara transfer olan Arena Programı'nda çalışmaya devam etti. Star TV'de Haftasonu Ana Haber Bultenlerini sundu. 2012 yılında girdiği Habertürk Tv'de spiker olarak Haber Masası, Güne Bakış, Gün Ortası gibi kuşakları sundu.

Serap Belet Douillet, 13 Şubat 2016'da ayrıldığı Habertürk TV'ye 2018'de dönmüştü.