Gündem
13 Şub 2013 18:39 Son Güncelleme: 23 Kas 2018 15:01

BİR AİLE FİLMİ 'BENİM ÇOCUĞUM' GÖSTERİME GİRDİ

Çocukları eşcinsel olan anne ve babaların hikayesini anlatan "Benim Çocuğum" gösterime girdi..

Çocukları lezbiyen, gey, biseksüel, trans bireyler olan Türkiyeli bir grup anne babanın hikayelerini konu alan Benim Çocuğum isimli belgesel dün, Fransız Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilen özel gösterimle basına tanıtıldı.

Muhafazakar, homofobik, transfobik bir toplumda bir yandan aile, bir yandan da aktivist olmanın ne anlama geldiğini yeniden tanımlayan yedi ebeveynin deneyimlerinin aktarıldığı filmin özel davetli galası ise 19 Şubat, Salı günü, Atlas Sineması’nda gerçekleştirilecek.

Yönetmenliğini Can Candan’ın üstlendiği 82 dakikalık belgesel !f Uluslararası Bağımsız Filmler Festivali kapsamında, üç kez İstanbul’da, bir kez Ankara’da ve bir kez de İzmir’de gösterilecek. Filmin halka açık ilk gösterimi ise 21 Şubat Perşembe günü, İstinye Park’ta yapılacak. 

İzleyiciyi İstanbul’daki beş eve götüren belgeselde, LGBT bireylerin aileleri çocuklarının kendilerine açılma dönemlerinden aktivist olma süreçlerine kadar neler yaşadıklarını bütün samimiyetleriyle seyirciye aktarıyorlar. Ailelerin inkar edişlerini, travmalarını, çaresizliklerini, korkularını, utanmalarını ve kabullenme süreçlerini paylaştıkları film seyirciyi bilinmeyen ve beklenmedik hikayelerle buluşturuyor.

İŞTE O BELGESEL FİLM; VİDEO