Gündem
26 Eki 2016 10:52 Son Güncelleme: 23 Kas 2018 21:37

Binali Yıldırım, muhabirler için Müezzinoğlu'ndan 'bir güzellik' istedi

Başbakan Binali Yıldırım, Basın İş Kanunu'na göre çalışan gazetecilerin ödenmemiş prim borçları için yardım tekliflerine olumlu yanıt verdi.

Başbakan Binali Yıldırım, Çankaya Köşkü Basın Merkezi'nde, haber ajansları, gazeteler ve televizyon kanallarının Başbakanlık muhabirleri ile bir araya geldi.

Yürüyerek Başbakanlık Resmi Konutu'ndan Basın Merkezi'ne gelen Yıldırım, gündeme ilişkin soruları yanıtladıktan sonra gazetecilerin haber yazdığı masalardan birisine oturdu. Binali Yıldırım, Başbakanlık muhabirleriyle bir süre sohbet etti.

SAYILARI BİRŞEY DEĞİL ZATEN!..

Basın İş Kanunu'na göre çalışan gazetecilerin 2008-2013 yıllarındaki sigorta prim borçlarına ilişkin soru üzerine Yıldırım, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Mehmet Müezzinoğlu'nu telefonla aradı. Bakan Müezzinoğlu'na gazetecilerin yıpranma payıyla ilgili taleplerini ileten Başbakan Yıldırım, "O iş şimdi zor gözüküyor ama en azından geriye dönük ortalama 4-5 bin liralık prim borçlarına ilişkin taksitlendirme istiyorlar. Arkadaşlara bir güzellik yapabilirsen. Sayıları bir şey değil zaten." ifadesini kullandı.MÜEZZİNOĞLU ÇALIŞMA YAPACAK!

Yıldırım, görüşmenin ardından gazetecilere, Bakan Müezzinoğlu'nun konuyla ilgili çalışma yapacağını aktardı.

Sohbetin ardından basın mensuplarıyla fotoğraf çektiren Başbakan Yıldırım, yürüyerek Çankaya Köşkü'ne geçti.