Bill Gates’ten mRNA aşılarına ilişkin açıklama: Soğuk algınlığı ve gribi ortadan kaldıracak

Microsoft’un kurucu ortağı Bill Gates, katıldığı bir yayında mRNA aşılarının sadece Covid'i bitirmekle kalmayıp soğuk algınlığı ve gribi de ortadan kaldıracağını söyledi. Dünyanın en zengin insanlarından Gates, "Bir yıl içinde aşı olduğumuz fikri olağanüstü. Geçmişte, aşıları bulmak ortalama beş yıl sürerdi" derken, "Aşılarımız olmasaydı, birçok ülkede ölüm sayısı gerçekte olduğundan iki kat fazla olurdu" diye konuştu.

Bill Gates’ten mRNA aşılarına ilişkin açıklama: Soğuk algınlığı ve gribi ortadan kaldıracak - Sayfa 1

Microsoft’un kurucusu Bill Gates, mRNA teknolojisinin kullanıldığı aşıların, soğuk algınlığı ve gribi ortadan kaldıracağını söyledi.

111
Bill Gates’ten mRNA aşılarına ilişkin açıklama: Soğuk algınlığı ve gribi ortadan kaldıracak - Sayfa 2

Katıldığı bir podcast canlı yayınında konuşan Gates, Pfizer- BioNTech ve Moderna tarafından corona virüs aşılarında kullanılan mRNA aşılarının, diğer hastalıklarda da etkili olabileceğinin altını çizdi.

211
Bill Gates’ten mRNA aşılarına ilişkin açıklama: Soğuk algınlığı ve gribi ortadan kaldıracak - Sayfa 3

Gates, "Bir yıl içinde aşı olduğumuz fikri olağanüstü. Geçmişte, aşıları geliştirmek beş yıl sürerdi" derken, "Aşılarımız olmasaydı, birçok ülkede ölüm sayısı gerçekte olduğundan iki kat fazla olurdu" diye konuştu.

311
Bill Gates’ten mRNA aşılarına ilişkin açıklama: Soğuk algınlığı ve gribi ortadan kaldıracak - Sayfa 4

Eski eşiyle beraber desteklediği Bill & Melinda Gates Vakfı aracılığıyla sağlık sektörüne yatırım yapan Gates, daha sonra mRNA aşılarının Covid nedeniyle hastaneye yatış oranları ve diğer hastalıklar için etkili olduğunu açıkladı.

411