Gündem
18 Mayıs 2021 08:18 Son Güncelleme: 18 Mayıs 2021 08:47

Beypazarı Hükümet Konağı’nı yapan şirket 'tanıdık' çıktı

Süleyman Soylu’nun “Yakıştı mı yakıştı” diyerek duyurduğu, 19 milyon liraya mal edilen Beypazarı Hükümet Konağı’nı yapan şirket ile AK Partili Belediye Başkanı arasında bağ ortaya çıktı.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun, “Yakıştı mı Yakıştı” etiketini kullanarak sosyal medyada duyurduğu Beypazar Hükümet Konağı projesini 19 milyon 750 bin liraya üstlenen şirketin yöneticisi tanıdık çıktı.

Şirket yöneticisinin, Soylu’nun 2019 seçimleri sırasında seçim bürosunun açılışını yaptığı AK Patili Nallıhan Belediye Başkanı İsmail Öntaş’ın yeğeni Remzi Öntaş olduğu öğrenildi. Başkan İsmail Öntaş, aynı zamanda Remzi Öntaş’ın babası Ahmet Öntaş ile bir inşaat şirketinin de ortağı.

Cumhuriyet’in haberine göre, 2018’de pazarlık usulü yapılan ve 16 katılımcının teklif verdiği ihaleyi, 19 milyon 750 bin lira teklif ile “Taşhan Yapı Mühendislik” kazandı. Söz konusu şirketin sahibi olan Remzi Öntaş ise Nallıhan Belediye Başkanı İsmail Öntaş’ın yeğeni çıktı. Remzi Öntaş’ın babası Ahmet Öntaş, Nallıhan Belediye Başkanı İsmail Öntaş’ın kardeşi. Bakan Soylu, 2019’daki belediye başkanlığı seçimleri öncesi Nallıhan’da, Başkan Öntaş’ın seçim bürosunun açılışına katılmıştı.

Öte yandan, Remzi Öntaş, sosyal medya hesabına göre “Öntaş İnşaat ve Ticaret” adlı şirketin de “sahibi”. Ticaret Bakanlığı verilerine göre söz konusu şirketin iki yöneticisi bulunuyor. Biri Remzi Öntaş’ın babası Ahmet Öntaş, diğeri ise Nallıhan Belediye Başkanı İsmail Öntaş. Şirketin internet sitesinde ise şirketin, başta Mili Eğitim Bakanlığı olmak üzere çok sayıda kamu kurum ve kuruluşu ile çalıştığı vurgulanıyor. Sitenin “Projeler” kısmında ise şirketin, birçoğu Nallıhan’da bulunan okullar olmak üzere Ankara’nın Beypazarı, Çamlıdere, Yenimahalle, Sincan ve Etimesgut gibi ilçelerinde okul, yurt, jandarma karakolu, okul pansiyonu, huzurevi ve spor salonu gibi kamu kurum ve kuruluşlarına ilişkin projeleri üstlendiği görülüyor.