Gündem
08 Ara 2023 12:48 Son Güncelleme: 08 Ara 2023 16:22

Beylikdüzü'nde akran şiddeti kamerada: Genç kıza öldüresiye dayak

İstanbul Beylikdüzü'nde "Gezmeye gidelim" diyerek dışarı çıkardıkları arkadaşlarını, gittikleri restoranın tuvaletinde öldüresiye döven 3 kız, o anları cep telefonu kamerasıyla kaydedip, sosyal medyada paylaştı.

İstanbul’un Beylikdüzü ilçesine bağlı Adnan Kahveci Mahallesi'nde iddiaya göre 3 kız arkadaş, A.K. isimli kız arkadaşlarını gezmeye gitme bahanesi ile dışarıya çıkardı. 4 genç kız dışarıda bir restorana gitti.

Ardından tuvalete giden kız grubundan bir kişi A.K. isimli geç kıza “Annem hakkında nasıl konuşursun?” diyerek saldırmaya başladı.

2 kız A.K. isimli gence tekme tokat saldırırken saldırırken talihsiz çocuk ne yapacağını şaşırdı.

Genç kız, korkuyla tuvalet kabinine sığınmaya çalışırken, gruptaki diğer kişiler cep telefonu kamerasıyla o anları görüntüledi. Arkadaşlarını dövdükleri görüntüleri ise sosyal medyada paylaştılar.

Konuya ilişkin polis ekipleri çalışma başlattı. Çalışmalar çerçevesinde olayı gerçekleştiren ve öğrenci olduğu tespit edilen 5 kişi yakalanarak gözaltına alındı.

Konu ile ilgili yakalanan ve haklarında "kişi hürriyetinden yoksun kılma, özel hayatın gizliliğini ihlal ve darp" suçlarından adli işlem başlatılan yaşı küçük şahıslar işlemlerinin ardından adliyeye sevk edilecek.