Gündem
16 Haz 2019 17:48 Son Güncelleme: 16 Haz 2019 17:55

Beyaz TV ekranlarında skandal! Atatürk'e 'mülteci' dedi!

Sosyal medya hesabından çektiği videolar ile bilinen köşe yazarı Tuğrul Selmanoğlu, Beyaz TV’de yayınlanan Ne Var Ne Yok programına konuk oldu. Canlı yayında Atatürk hakkında konuşan Selmanoğlu, 'mülteci' ifadesini kullanınca büyük tepki çekti.

Tuğrul Selmanoğlu, Beyaz TV’de Türker Akıncı’nın sunduğu Ne Var Ne Yokprogramına katıldı.

Suriyeliler sorununun konuşulduğu programda Tuğrul Selmanoğlu, konuyu Türkiye Cumhuriyeti'nin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’e getirerek, Atatürk için 'mülteci' dedi.

"ATATÜRK’ÜN KENDİSİ SELANİK GÖÇMENİ, MÜLTECİ"

 Tuğrul Selmanoğlu Suriyeli sığınmacıların ülkemizde yaşamasını savunurken “Şunu bir kere çok iyi bilmesi lazım o insanların. Çoğu Atatürkçüyüm falan diyor ya. Atatürk’ün kendisi Selanik göçmeni, mülteci” ifadelerini kullandı.

EREM ŞENTÜRK KARŞI ÇIKTI

Programa katılan bir diğer konuşmacı Erem Şentürk ise “Mülteci demeyelim, Osmanlı toprağı orası. Niye mülteci olsun?” sorusunu yöneltti.

Tuğrul Selmanoğlu, konuşmasının devamında şu cümleleri kullandı:

“Oradan bir sürü insan göçüp gelmedi mi abi Türkiye’ye? Selanik’ten kaç tane mülteci geldi ülkemize? Göçmen, mülteci neticede başka bir idarenin eline geçmiş oradaki Osmanlı himayesi kalktığı için insanlar canını malını emniyete almak için ana yurduna gelmiş bu mültecidir”

Selmanoğlu’nun Mustafa Kemal Atatürk’e mülteci dediği görüntüler sosyal medyada çok sayıda kişi tarafından paylaşılarak tepki çekti.