Spor
18 Ağu 2022 13:07 Son Güncelleme: 18 Ağu 2022 14:04

Beşiktaş’tan Ethem Sancak çıkışı: Kimin kayığına binerse...

Beşiktaş Divan Kurulu Başkanı Tevfik Yamantürk, Sancak için "Kimin kayığına binerse onun küreğini çeken insanların Beşiktaş’ta yeri olmamalı" dedi.

TV100'de yayınlanan Candaş Tolga Işık ile Az Önce Konuştum programına katılan İş insanı Ethem Sancak'ın "En büyük hayalim Beşiktaş başkanı olmaktı ama ömrüm ona yetmeyecek gibi. Beşiktaş eğer TMSF'ye düşerse ihaleye girip satın alacağım. Beşiktaş’ı Asya’nın Şampiyonlar Ligi şampiyonu haline getireceğim" sözleri yeniden gündem oldu.

Beşiktaş Divan Kurulu Başkanı Tevfik Yamantürk'ten Sancak'a sert eleştiri geldi.

Beşiktaş’ta 17 Eylül’de yapılacak olan Divan Başkanlık Seçimi öncesinde mevcut başkan Tevfik Yamantürk yeniden adaylığını açıkladı.

Gazetecilerin sorularını yanıtlayan Yamantürk, tv100.com spor editörü Mehmet Batuhan Ağır'ın “Beşiktaş TMSF’ye düşerse alacağım diyen iş adamı Ethem Sancak’a divan kurulu olarak herhangi bir uyarıda bulundunuz mu?” sorusu üzerine Sancak'a ağır sözler sarfetti.

"BEŞİKTAŞ’TA YERİ OLMAMALI"

Tevfik Yamantürk, "Ethem Sancak’ı yönetimin disipline verdiğini duyduk. Ama bence önemli olan toplum, bu gibi insanları içine kabul ederken daha dikkatli olmalı. Kimin kayığına binerse onun küreğini çeken insanların Beşiktaş’ta yeri olmamalı. 'Bana Türk demeyin, ben Arap’ım, utanırım' deyip de arkasında aslan gibi Türk koruma polisiyle İstanbul’un ortasında dolaşan insanları Beşiktaş’ta yeri olmamalı. Burada ay-yıldız var, Arap bayrağı yok. Beşiktaş millidir, milli kalmalıdır" ifadelerini kullandı.