Magazin
11 Nis 2018 08:58 Son Güncelleme: 24 Kas 2018 02:09

Bergüzar Korel çok üzgün: Yalıya yazık oldu!

Bergüzar Korel, eşi Halit Ergenç’le başrolü paylaştığı “Binbir Gece” dizisinin çekimlerinin de yapıldığı Hekimbaşı Salih Efendi Yalısı’nın son haline çok üzüldüğünü söyledi.

Hekimbaşı Salih Efendi Yalısı’nın geçen cumartesi yaşanan tanker kazasında ağır hasar almasıyla ilgili, Bergüzar Korel şöyle dedi:

“Tarihi bir yapıydı, adına filmler yapılmıştı. Biz de çok çekim yaptık orada. Haberi görünce haliyle çok üzüldük. Tarih mirasımız gitti. Yazık oldu.”Bergüzar Korel, Türk dizilerine konan Arap ambargosunu önemsemediğini de sözlerine ekledi: “Üzerine düşünmemek lazım, Arap dünyası aslında Türk dizileri için çok da büyük bir pazar değil.

'LATİN AMERİKA'DA DAHA GENİŞ KİTLELERE ULAŞIYORUZ'

Latin Amerika’da dizilerimiz daha geniş kitlelere ulaşıyor. Balkanlar’da da aynı şekilde. Arjantin’de de büyük hayran kitlelerimiz var. Hatta benim Cihangir’deki kafeme bile geldiler. Çok şaşırtıcıydı.”

*“Binbir Gece” dizisinin çekimlerinin bir bölümü Hekimbaşı Salih Efendi Yalısı’nda yapılmıştı.Halit Ergenç’in başrolü üstlendiği, Ferzan Özpetek imzalı “İstanbul Kırmızısı” da kırmızı rengiyle Boğaz’ın en dikkat çeken yapılarından olan o yalıda çekilmişti.