Bergen'in hayatını anlatan filmden ilk fragman

Farah Zeynep Abdullah'ın Bergen'e hayat verdiği filmden ilk tanıtım yayınlandı.

Bergen'in hayatını anlatan filmden ilk fragman - Sayfa 1

Güzelliği ve sesiyle binlerce kişinin kalbini fetheden Bergen genç yaşta aşkı Halis Serbest'te bulup bir ilişkiye başlamışlardı. Onun erkekler önünde şarkı söylemesi ve ünlenmesi Serbest'i kıskançlık krizlerine sokarken Bergen, ona olan aşkından bir süre sahneleri bile bırakmıştı.

16
Bergen'in hayatını anlatan filmden ilk fragman - Sayfa 2

Aşkı ve sahnesi arasında bir seçim yapmak zorunda kalan Bergen sahneye ve şarkı söylemeye devam etti. Kıskançlık krizi adı altında bir vahşete imza atan Halis Serbest, Bergen'e saldırıda bulundu. Bu saldırıda Bergen yüzüne kezzap atılması sonucu ağır yaralanmıştı.

31 Ekim 1982'de kocası tarafından yüzüne atılan kezzap sonucu iki gözünü de kaybedince iyice içine kapanan Bergen'in sol gözü tedaviler sonucu görme yetisini geri kazandı. Sağ gözünü kaybetmesi ve yüzünün yanığını gizlemek amacıyla sağ tarafını saçları veya türlü aksesuarlarla gizlemeyi tercih ederdi.

26
Bergen'in hayatını anlatan filmden ilk fragman - Sayfa 3

Yaşadığı bu olay sonrası albüm yapmaya devam eden Bergen, kendisini bu hale getiren Halis Serbest'ten de ayrılmıştı. 1986 yılında çıkardığı albümden sonra kaderin acı tesadüfüyle albümün ismi olan "Acıların Kadını" olarak anılmaya başladı.

Fakat Bergen, celladına halen aşıktı.

36
Bergen'in hayatını anlatan filmden ilk fragman - Sayfa 4

Birçok albüme ve şarkıya sahip olan Bergen, 14 Ağustos 1989'u 15 Ağustos'a bağlayan gece boşandığı kocası tarafından Adana Pozantı ilçesinde uğradığı silahlı saldırı sonucu hayatını kaybetti.

30 yıllık kısa yaşamına 6 plak, 11 kaset, 129 şarkı ve 1 video filmi sığdıran Bergen memleketi Mersin'e defnedildi. 'Seni mezarında bile rahat bırakmayacağım' diyen Serbest'ten korkan Bergen'in ailesi, kızlarının mezarını kafes içine koydurmuştur.

46