Ekonomi
08 Ara 2021 13:54 Son Güncelleme: 08 Ara 2021 13:55

Benzin ve motorine yeni zam! Dün gece gelmişti…

Akaryakıt fiyatlarına gelen zamların sonu gelmiyor. Dün zamlanan motorine Cuma gece yarısından geçerli olacak 20 kuruş, benzine de bu gece yarısından sonra 57 kuruş daha zam yapılacak.

Motorin fiyatları dün gece itibariyle 66 kuruş zamlanarak çift 10 TL’yi geçerek çift haneyi gördü. Son olarak motorin litre fiyatı 1 Aralık’ta 44 kuruş indirim görmüştü. Son iki ayda ise motorin fiyatlarına yüzde 37 oranında zam gelmiş oldu. Akaryakıt fiyatlarına gelen peşi sıra zamlar sürücüleri zor durumda bırakıyor. Benzin fiyatları ve motorin fiyatlarında bir zam beklentisi daha oluştu.

YİNE ZAMLANACAK

Türk Lirası’nın değer kaybı ve petrol fiyatlarındaki artış sonucu akaryakıt fiyatları çift haneleri görmeye başladı. Akaryakıt sektörü kaynakları benzinin litre fiyatı ve motorinin litre fiyatına yeni bir zam daha gelebileceği bilgisini paylaştı.

Milli Gazete'nin haberine göre Çarşambayı perşembeye bağlayan gece yarısı benzin fiyatlarına 57 kuruş, cuma gece yarısından geçerli olmak üzere motorin fiyatlarına 20 kuruş daha zam gelebilir. Ekonomist Oğuz Demir de bu şartlar altında yeni zam gelebileceğini söylemişti.

MOTORİN FİYATI 8 ARALIK

66 kuruşluk zammın ardından motorinin litre fiyatı Ankara’da 10,09 TL’den, İstanbul’da 10,01 TL’den, İzmir’de 10,10 TL’den, Antalya’da 10,21’den, Bursa’da 10,04 liradan satılıyor.

BENZİN FİYATI 8 ARALIK

Benzin fiyatları 3 Aralık’ta 44 kuruş zamlanmıştı. Zamla beraber şuan güncel benzin fiyatları Ankara’da 9,60 TL, İstanbul’da 9,55 TL, İzmir’de 9,62 TL’den satılıyor.

Akaryakıt fiyatları il il, ilçe ilçe istasyonlar tarafından değişkenlik gösteriyor. Akaryakıt fiyatlarına gelen zamlar o günkü piyasa şartlarına göre belirleniyor.

24 Kasım tarihinde bir akaryakıt kuyruğunda bir kişinin çektiği videoyu binlerce kişi izledi.