Dünya
10 Ara 2019 12:18 Son Güncelleme: 10 Ara 2019 12:25

Benzema'ya Valbuena şoku! Seks şantajı...

Fransa Yargıtay Mahkemesi, Karim Benzema'nın Mathieu Valbuena'ya karşı açtığı "seks şantajı" davasının düşürülmesi talebini reddetti.

Fransa'da Yargıtay, geçen yıl Fenerbahçe'de top koşturan Fransız futbolcu Mathieu Valbuena'ya yönelik seks kasetiyle şantaj davasında yargılanan Real Madridli oyuncu Karim Benzema'nın beraat talebini reddetti. 2015 yılında patlak veren olayda yaşanan son gelişme, Benzema'nın davadan kurtulması için son hamlesi olarak yorumlandı.

Benzema'nın avukatları, soruşturmayı yürüten polisleri görevlerini kötüye kullanarak şantaj yapan kişileri hataya itmekle suçluyor. Özellikle de şantaj yapan kişi Younes Houass üzerinde polis memurunun baskı kurarak Valbuena'dan kaset konusunda para istemeye kendisini teşvik ettiği ileri sürülüyor.

Yargıtay'ın kararı 7 yıla kadar hapis cezası ile yargılanan Benzema'nın ceza alma ihtimalini kuvvetlendiriyor. Euronews'ten Yalçın Ademoğlu'nun haberine göre, kararın ardından polis, Benzema ve diğer iki kişinin telefon kayıtları dahil dava hakkındaki tüm noktalarda soruşturmayı genişleterek sürdürecek.

"150 BİN EURO VER KURTUL" MESAJI

Karim Benzema 2015 Ekim'inde Olympique Lyon forması giyen Mathieu Valbuena'ya yapılan şantaj girişimine yardım ettiği gerekçesiyle göz altına alınmış, tutuksuz yargılanma kararı sonrası serbest bırakılmıştı.

Söz konusu davada özel hayatına ilişkin gizli olarak çekilmiş bir videonun Valbuena'ya gönderilerek şantaj yapıldığı ve kendisinden 150 bin euro para istendiği ortaya çıkmıştı.

Bu şantajı yapan çete üyelerinden birisi de Benzema'nın Lyon'da beraber büyüdüğü bir çocukluk arkadaşı. İddiaya göre Benzema, "150 bin euroyu ver kurtul" diye bir mesaj attı. Benzema ise iddialar sonrası yaptığı açıklamada şantaj olayına karıştığını kabul etti.

BENZEMA'YA MİLLİ TAKIM KAPISI KAPALI

Benzema o dönemden beri Fransa A Milli Takımı formasını giyemedi. Fransa Milli Takımı Teknik Direktörü Didier Deschamps, hakkındaki dava nedeniyle Benzema’yı 2016 Avrupa Futbol Şampiyonası kadrosuna almamıştı. Deschamps, Cezayir asıllı Müslüman futbolcuyu kadroya dahil etmemesi nedeniyle ırkçılık yaptığı eleştirilerine de maruz kalmıştı.