Gündem
01 Şub 2014 11:17 Son Güncelleme: 23 Kas 2018 15:54

Beni kovduğu için Hürriyet’e teşekkür borçluyum!

Hürriyet'ten kovulan yazarlardan Tuna Kiremitçi'den ilginç açıklamalar...

Hürriyet gazetesinde bir dönem yazarlık yaptıktan sonra kovulan, Aydınlık gazetesi yazarı Tuna Kiremitçi, solisti olduğu ‘Atlas Grubu”nun çıkardığı “Selam Yabacı” albümüyle ilgili zate.com sitesine röportaj verdi.

Röportajda, albümün çıkış hikayesini anlatan Tuna Kiremitçi, sorulan bir soru üzerine Hürriyet’e, kendisini kovduğu için teşekkür etti.

Röportaj sırasında grubun nasıl oluştuğundan söz eden Tuna Kiremitçi’ye “Eğer Hürriyet’te devam etseydiniz dinleyiciler Atlas’la daha mı geç tanışırdı?” şeklinde soru yöneltildi.

Kiremitçi bu soruya şöyle cevap verdi:

“Gazeteden ayrılınca birkaç yıldır sessiz sedasız yaşadığım ata toprağı Bulgaristan’dan döndüm ve arkadaşlarımın davetiyle Atlas’a katıldım. Bu arada besteler birikmişti tabii. Büyük bir iştahla işe koyulduk. Bu anlamda Hürriyet’e büyük teşekkür borçluyum diyebilirim, beni kovup müziğe dönmemi sağladıkları için.”

Kiremitçi, Aydınlık gazetesinde yazarlığa devam etmesiyle ilgili röportajdaki bölüm ise şöyle:

Şu an Aydınlık gazetesinde yazıyorsunuz. Toplum genelindeki kamplaşma maalesef medyada da var. Bu durumla ilgili neler düşünüyorsunuz?

Aslında köşe yazarlığına dönmeyi düşünmüyordum. Aydınlık’ta şu an Gezi ruhunu gazeteye taşımak isteyen çok genç bir kadro var. Ben de onlara destek olmak için yazmaya başladım. Bunu şu dönemde bir görev olarak görüyorum. Suya sabuna dokunmamak gibi bir lüksümüz yok.