Bella Hadid'den Victoria’s Secret'a taciz suçlaması

Dünyaca ünlü iç giyim markası Victoria’s Secret kan kaybetmeye devam ediyor. İzleyici sayılarının düşmesi nedeniyle önce ikonik şovlarını iptal eden ardından televizyonla vedalaşan markanın satış görüşmeleri sürürken sırları da deşifre olmaya başladı. Bella Hadid, Victoria's Secret ile çalışırken tacize uğradığını söyledi. Üstelik bunu iddia eden tek kişi Bella Hadid değil.

Bella Hadid'den Victoria’s Secret'a taciz suçlaması - Sayfa 1

2019'a kadar moda dünyasının en gösterişli şovuna imza atan, milyonlarca kişinin takip ettiği defileleri gerçekleştiren Victoria’s Secret'ta bir dönem kapanıyor.

128
Bella Hadid'den Victoria’s Secret'a taciz suçlaması - Sayfa 2

ABD'li perakende şirketi Limited Brands'ın iç çamaşır firmasının satılmasına ilişkin görüşmelerin başladığı bildirmesinden sadece bir hafta sonra firmanın sırları da ortaya çıkmaya başladı.     

228
Bella Hadid'den Victoria’s Secret'a taciz suçlaması - Sayfa 3

PAZARLAMA ŞEFİNE SUÇLAMA

İlk kez 2016 yılında firmanın defilesinde podyuma çıkan Bella Hadid, Victoria's Secret ile çalışırken tacize uğradığını söyledi. Ablası Gigi Hadid ile birlikte üç kez firmanın geleneksel defilelerine çıkan Bella Hadid markanın pazarlama şefi Ed Razek'in tacizine uğradığını söyledi. 

328
Bella Hadid'den Victoria’s Secret'a taciz suçlaması - Sayfa 4

İddialara göre Razek, Bella Hadid'i beden ölçümü sırasında taciz etti. Yine iddialara göre de Bella Hadid'in podyumda üstsüz yürümesi için bir TV kanalıyla anlaşma yapmıştı. Üstelik bunu iddia eden tek kişi Bella Hadid değil. Başka bazı modeller de aynı durumdan şikayet etti.

428