Gündem
22 Ağu 2011 19:49 Son Güncelleme: 23 Kas 2018 12:42

BDP'DEN YENİŞAFAK'A SUÇ DUYURUSU!

BDP Başkan Vekili Geylani Yeni Şafak gazetesi hakkında suç duyurusunda bulundu.

BDP Genel Başkan Vekili Hamit Geylani, ''çatışmaların durması için derhal gerekli diyalog kanallarının açılmasını'' istedi.

Geylani, yaptığı yazılı açıklamada, hükümetin, BDP'nin ''çatışmaların durması için diyalog kanalları açılsın'' önerisini dikkate almak yerine gerilimi ve çatışmanın şiddetini arttıracak bir dil kullandığını ve bu yönde adımlar attığını iddia etti.

Açıklamasında, ''AKP, Kürt sorununu silahları ortadan kaldıracak şekilde çözmek yerine polise, askere yeni araçlar almak, valilere özel yetkiler vermekle uğraşıyor'' ifadesine yer veren Geylani, bu yolla Kürt sorununun çözülemeyeceğini, çatışma ortamının son bulmayacağını kaydetti.

Medya kuruluşlarının da tarihe ''savaş medyası'' olarak geçmemek için ''Kandil'deki sivil ölümleri görmezden gelmemesi'' gerektiğini savunan Geylani, açıklamasını ''Çatışmaların durması için derhal gerekli diyalog kanalları açılmalıdır. Taraflar derhal silahları susturmalıdır. Başka da bir seçenek yoktur'' ifadesiyle bitirdi.

Öte yandan, BDP'den yapılan diğer bir yazılı açıklamada da Geylani'nin, Yeni Şafak Gazetesi'nin 18 Ağustos 2011 tarihli ''Katil Sizsiniz'' haberi nedeniyle gazetenin Yazı İşleri Müdürü Özcan Ünlü ve muhabir Erhan Seven hakkında Ankara Cumhuriyet Başsavcılığına suç duyurusunda bulunduğu bildirildi.

ETİKETLER
#bdp #yenişafak