Gündem
14 Nis 2015 11:36 Son Güncelleme: 23 Kas 2018 17:28

BBC'den Türkiye atağı! Yeni kanal yayında! (Medyaradar/Özel)

İngiltere merkezli yayın kuruluşu BBC'nin yeni kanalı Türkiye'de yayına başladı.

BBC Worldwide, bugün yaptığı bir açıklamayla yeni tematik kanalı BBC EARTH'ün genişlemekte olan yayın ağına Türkiye'yi dahil ettiğini duyurdu. Kanal, Türkiye'deki yayın hayatına bugün başladı.

BBC EARTH, TTNet'in IPTV platformu Tivibu aracılığıyla, Türkçe yayın yapıyor.

Bu adım, BBC Worldwide bünyesindeki küresel kanalların yayın ağlarını genişletme hedefi kapsamında yer alıyor. Bu kapsamda geçtiğimiz günlerde Polonya'da tematik eğlence kanalı BBC BRIT, Avustralya'da ise yayınladığı dizilerle ön plana çıkan drama kanalı BBC FIRST yayın hayatına başladı. BBC EARTH ise Türkiye'nin ardından yakın gelecekte Kuzey, Orta ve Doğu Avrupa ülkelerinde de izleyicilerle buluşacak. BBC EARTH, dünyanın önde gelen yapımcılarının imzasını taşıyan belgeselleri ile izleyicilere 'keşif ruhu eşliğinde nefes kesen bir deneyim' vaat ediyor. Gezegenin farklı köşelerinden 'doğal hayata dair inanılması güç hikayeler' anlatacak olan kanalda, minik canlıların ancak mikroskop altında incelenebilen yaşam öykülerinden uzayın sonsuz derinliklerine uzanan, hareketli ve ilginç gerçekler paylaşılacak. Kanalda yer alacak dikkat çekici yapımlardan birkaçı şöyle: Life Below Zero (Sıfırın Altında Yaşam), Life Story (Yaşam Öyküsü), Human Universe (İnsanlık Evreni) ve Operation Wild (Yaban Operasyonu).BBC Küresel Pazarlar Başkanı Paul Dempsey, konuyla ilgili açıklamasında şu ifadelere yer verdi: "Türkiye'deki izleyicilerimiz, gerçek hayata ilişkin yüksek kaliteli yapımlarımıza büyük ilgi gösteriyor, BBC Earth'ün yayın hayatına başlamasıyla birlikte, dünyanın dört bir yanından doğal hayatı odağına alan güzellikleri, hikayeleri ve karakterleri izleyicilerle buluşturacağız."

BBC Knowledge, bugünden itibaren Türkiye'deki yayın hayatına son verirken, izleyicilerin bu kanaldaki en sevdiği programlar, ilk kez yayınlanacak yapımlarla birlikte BBC EARTH ekranında olacak.

Yeni küresel tematik kanalların önümüzdeki döneme dair genişleme planları ise kısa süre içinde duyurulacak.