Gündem
07 Tem 2015 01:22 Son Güncelleme: 23 Kas 2018 17:43

Baykal'dan MHP ile ilgili bomba iddia! "Seçimden önceki o gece..."

CHP Milletvekili Deniz Baykal, Meclis başkanlığı seçimleri öncesi CHP ve MHP'nin grup başkanvekillerinin bir araya geldiğini söyledi.

CHP Milletvekili Deniz Baykal, Meclis başkanlık seçimlerinde MHP'nin tavrını eleştirdi. Seçimlerden bir gün önce iki partinin grup başkanvekilinin bir araya geldiğini anlatan Baykal, Ahmet Hakan'ın ısrarı üzerine isim verdi. Baykal, o ismin MHP'li Yusuf Halaçoğlu olduğunu söyledi.

BOMBA İDDİA

CNN TÜRK'te Tarafsız Bölge'de gazetecilerin sorularını yanıtlayan CHP Antalya Milletvekili Deniz Baykal, Meclis Başkanlığı seçimleriyle ilgili çok çarpıcı bir bilgiyi paylaştı. Baykal, "Gece bizim bir grup başkanvekilimiz, MHP'nin resmi bir yetkilisiyle buluştu. Ve o ona, 'Bir sıkıntı yok, kutlarız. Baykal seçilebilir. Çünkü biz serbest bırakacağız grubu dediğini; o görüşmeden kısa bir süre sonra Grup Başkanvekili benim evime gelerek bunu bana söyledi. Sabah ise bu tabloyla karşılaştık" dedi. Baykal, o görüşmeleri gerçekleştiren kişilerin adını da açıkladı.

YUSUF HALAÇOĞLU - LEVENT GÖK GÖRÜŞMESİ

Deniz Baykal, o görüşmede yer alan MHP'li kişinin Yusuf Halaçoğlu olduğunu, CHP'li olan kişinin ise Levent Gök olduğunu söyledi.

BAHÇELİ'NİN TAVRI ŞAŞIRTMIŞ

MHP'den gelen bu haberi Türkiye için önemsediklerini; ancak bir kaç saat sonra Bahçeli'nin söylenenin tam aksine açıklamalar yaptığını kaydeden Baykal, tarihi bir fırsatın kaçırıldığını ifade etti.

YUSUF HALAÇOĞLU: GRUBU SERBEST BIRAKACAĞIZ DEMEDİM

Programa telefonla katılan Yusuf Halaçoğlu ise, kendisinin Levent Gök'e "Grubu serbest bırakacağımız mesajını vermedim. Bizim kendi adayımızın İhsanoğlu olduğunu aktardım. Hiç bir şekilde grubumuzun serbest bırakılacağına dair hiç bir mesajım olmadı. Bunu ya Levent Bey, yanlış aktardı kendisine ya da etik olmayan bir davranış söz konusu" dedi.

LEVENT GÖK DE KONUŞTU

Bunun üzerine Levent Gök de programa katıldı. Gök, "Bahçeli'nin son tur ile ilgili yaptığı açıklama sonrası biz de bir arayışa giriştik. Hatta HDP de bu arayışa girdi. Ne yapabiliriz arayışına girdik. Halaçoğlu, Genel Başkanlarının açıklamasını iyi okumadığımızı söyledi. HDP'nin Deniz Baykal'a desteğini açıklaması halinde kendilerinin Deniz Baykal'a oy vermeyeceklerini belirttiğini söyledi. Ben de bunun üzerine HDP ile görüştüm. MHP'nin bu hassasiyetini anladıklarını belirttiler. Ben de bütün bu görüşmelerin sonucunda ortaya çıkan tabloyu aktardım." dedi.