Gündem
30 Ara 2019 14:24 Son Güncelleme: 30 Ara 2019 14:52

Başsavcılıktan Arınç'ın damadının beraatine itiraz: Bozulacağını düşünüyorum!

Ankara Cumhuriyet Başsavcısı Yüksel Kocaman, Bülent Arınç'ın damadı Ekrem Yeter'in FETÖ'den yargılandığı davadan beraat etmesiyle ilgili, "Karara itiraz ettik ve bozulacağını düşünüyorum" dedi.

Başsavcılıktan Arınç'ın damadının beraatine itiraz: Bozulacağını düşünüyorum!

Ankara 19. Ağır Ceza Mahkemesi'nin Bülent Arınç'ın damadı Ekrem Yeter hakkında verdiği beraat kararında, Yeter'in FETÖ elebaşı Fetullah Gülen'e ait kitap ve CD'leri bulundurması, 2013 yılı öncesi örgütün toplantılarına katılması, örgüte müzahir olduğu değerlendirilen bir dernekte yöneticilik yapması, Bank Asya'da rutin hesap hareketlerinin olması şeklindeki eylemlerinin sempati ve iltisak boyutunu aşan, örgüt üyesi olduğunu ispat etmeye yeterli örgütsel faaliyetler kapsamında değerlendirilemeyeceği ifade edilmişti.

"BOZULACAĞINI DÜŞÜNÜYORUM"

 Konuyla ilgili değerlendirmede bulunan Ankara Cumhuriyet Başsavcısı Yüksel Kocaman, Yeter'in FETÖ'den yargılandığı davada beraat almasına ilişkin, "Ekrem Yeter ile ilgili bizim açımızdan o dosya, dolu bir dosyaydı. Mahkeme beraat kararı verdi. Karara itiraz ettik ve bozulacağını düşünüyorum" dedi.