Gündem
19 Ara 2023 08:50 Son Güncelleme: 19 Ara 2023 12:07

Başkan Hafize Gaye Erkan’ın kirasını MB’nin ödediği ortaya çıktı! Aidatla birlikte toplam….

İstanbul’a ilk geldiğinde fahiş kiralar nedeniyle annesinde kaldıklarını açıklayan Merkez Bankası Başkanı Hafize Gaye Erkan’ın şimdi oturduğu ev için aidatla birlikte yaklaşık 49 bin lira ödendiği ileri sürüldü.

Merkez Bankası (MB) Başkanı Hafize Gaye Erkan, geçtiğimiz günlerde yaptığı ‘İstanbul ve ev’ açıklamalarıyla gündeme geldi. Erkan, “İstanbul, Manhattan’dan pahalı olur mu? Biz İstanbul’da ev bulamadık. Müthiş pahalı. Annemlere yerleştik, onların yanında kalıyoruz” dedi.

İstanbul’da ev kiralarının çok pahalı olmasından yakınıp, annesinde kaldığını açıklayan Merkez Bankası Başkanı Erkan, Ankara’da bir sitede oturuyor. Sözcü’nün haberine göre Erkan için kiralanan ve brüt 270 metrekare olan daireye Merkez Bankası tarafından aylık 35 bin lira kira ödeniyor. KDV ve 7 bin liralık aidat ile birlikte aylık ödeme 49 bin lirayı buluyor.

Söz konusu haberde Erkan’ın bankanın “Başkanlık Lojmanı’’ olmasına rağmen; küçük çocuğu nedeniyle burayı uygun bulmadığı belirtildi.

Hafize Gaye Erkan için daire kiralanan sitede, fitness salonu, sauna, buhar odası, kafeterya, yüzme havuzu ile 1.500 metrekarelik kapalı spor salonu bulunuyor. Toplam 359 konutun olduğu sitede, 8 bin 500 metrekarelik yapay gölet, 4 bin ağaçtan oluşan orman alanı, bisiklet ve yürüyüş yolları, tenis kortu ile basketbol sahası da var. Sitede çok katlı blokların yanı sıra villalar da yer alıyor. Çok katlı bloklarda daireler 27-30 milyon liraya, villalar ise 55-60 milyon liraya satılıyor.