Gündem
20 Şub 2013 15:11 Son Güncelleme: 23 Kas 2018 15:02

BASININ VE EDEBİYATIN 90'LIK USTA KALEMİNE SAYGI GECESİ

“Ustalara Saygı” toplantıları kapsamında basın ve edebiyat dünyasının çınarına saygı gecesi düzenleniyor.

Beşiktaş Belediyesi’nin sekiz sezondur düzenlediği “Ustalara Saygı” toplantıları, 25 Şubat Pazartesi akşamı, basın ve edebiyatın çınarlarından Hıfzı Topuz için gerçekleştirilecek. Nazım Hikmet Vakfı’nın katkılarıyla Faruk Şüyün tarafından hazırlanan etkinlik, saat 20.00’den itibaren Akatlar Kültür Merkezi’nde izlenebilecek.

Sunuculuğunu Tuna Egemen’in üstleneceği etkinlikte, 1947’de girdiği basın camiasına çeşitli unvanlarla yıllarca hizmet veren, yurtdışında yaptığı çalışmalarla Türkiye’nin Batı’ya dönük yüzlerinden biri olan, son dönemlerde ürettiği kitaplarla da edebiyatseverlerin beğenisini toplayan Hıfzı Topuz’u dostları seyircilere yakından tanıtacak.

Hıfzı Topuz için hazırlanan “Ustalara Saygı” toplantısına; Aysel Aziz, Dilek Özkan, Doğan Cüceloğlu, Erdoğan Teziç, Hayrettin Karaca, İlhan Gülek, Kıymet Coşkun, Meltem Sarıyer, Mustafa Mutlu, Leman Erdemli, Nâzım Alpman, Necati Zincirkıran, Neslihan Yargıcı, Oktay Ekinci, Öner Yağcı, Suat Arıkan ve Üstün Akmen konuşmacı olarak katılacak.

Karabey Aydoğan’ın ustanın sevdiği Nazım Hikmet şiirlerini ve Ruhi Su türkülerini sazıyla yorumlayacağı gecede, Nazım Alpman’ın hazırladığı Hıfzı Topuz belgeselinden de bir bölüm seyircilere sunulacak.

“Ustalara Saygı” toplantıları, 4 Mart’ta geleneksel Dünya Kadınlar Günü etkinliği “Çağdaş Kibeleler” ile devam edecek.