Gündem
04 Haz 2012 09:43 Son Güncelleme: 23 Kas 2018 13:44

''BASINDA UNUTULMAYANLAR'' ÖDÜLÜ ONLARA GİTTİ!

'Basında Unutulmayanlar' ödülü, Van depreminde yaşamlarını yitiren DHA muhabirlerinin ailelerine verildi

Afyonkarahisar Gelişim Platformu tarafından düzenlenen ’Afyonkarahisar Buluşması’nda ’Basında Unutulmayanlar’ ödülü, Doğan Haber Ajansı’na (DHA) ve Van depreminde yaşamlarını yitiren DHA muhabirleri Sebahattin Yılmaz ve Cem Emir’in ailelerine verildi

Afyonkarahisar Valiliği’nin önderliğinde oluşturulan Afyonkarahisar Gelişim Platformu’nun Güral Otel’de düzenlediği ’Afyonkarahisar Buluşması’nda kentin turizm, tanıtım ve marka değerleri tartışıldı. Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Asım Güzelbey, Nevşehir Belediye Başkanı Hasan Ünver, Beypazarı Belediye Başkanı Cengiz Gökalp, Turizm eski Bakanı Bahattin Yücel’in marka konusundaki görüşlerini paylaştığı paneli Afyonkarahisar Valisi İrfan Balkanlıoğlu, Afyonkarahisar Belediye Başkanı AK Partili Burhanettin Çoban, Ak Parti Milletvekili Sait Açba, MHP Milletvekili Kemalettin Yılmaz da izledi.

GÖZYAŞLARINI TUTAMADI

Panelin öğleden sonraki oturumunda ’Ulusal Basın Ödülleri’ dağıtıldı. ’Basında Unutulmayanlar’ ödülü kurum olarak DHA’ya ve görev şehitleri DHA muhabirleri Cem Emir ile Sebahattin Yılmaz’ın ailelerine verildi. 9 Kasım 2011’de Richter ölçeğine göre 5.6 büyüklüğündeki ikinci Van depreminde yıkılan otelin enkazında hayatını kaybeden Sebahattin Yılmaz’ın ödülünü eşi Gönül Yılmaz, Turizm eski Bakanı Bahattin Yücel’den alırken gözyaşlarını tutumadı. Eski Bakan Yücel, Cem Emir’in ödülünü ise kız kardeşi Sinem Emir’e verdi.

İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi 2’nci sınıf öğrencisi Sinem Emir, "Türkiye’nin deprem gerçeğiyle yüzleşmemesinin kanıtını biz Van’da gördük. Amacımız gideni geri getirmek değil, bundan sonraki depremlerde can kaybı yaşanmaması" dedi.

DHA’NIN ÖDÜLÜNÜ SALİH UÇAR ALDI

Afyonkarahisar Valisi İrfan Balkanlıoğlu, DHA’nın ödülünü Akdeniz Bölge Temsilcisi Salih Uçar’a verdi. Ödül töreninde konuşan Uçar, tüm yurdu yasa boğan ikinci Van depreminde, DHA’nın gözbebeği iki değerli mensubu Cem Emir ve Sebahattin Yılmaz’ı şehit verdiğini söyledi. Uçar, "Sağ salim kurtulmaları için dua ettiğimiz iki arkadaşımız, görev şehidi oldu. O korkunç depremin üzerinden 7 ay geçti. Acımız ilk günkü gibi tazeliğini koruyor. Dualarımız ise daima onlarla" diye konuştu.

’Ulusal Basın’ ödülleri kategorisinde ’TRT Turizm Belgesel Kanalı’ adına Koordinatör Hüdai Yılmazkan, ’A Haber’ adına Yüksel Altıntaş ve NTV’de yayınlanan ’Doğada Tek Başına’ programını hazırlayan Serdar Kılıç ödül aldı.

Ödül töreninden sonra Afyonkarahisar’ın marka olan şirketleri, ticari öykülerini anlattı.Yabancının Türkiye’ye İlgisi Arttı, İstanbul’un Finans Merkezi Olabilmesi İçin Yasa Çıktı
İşte Yeni İstanbul Kentsel Dönüşüme Vergi Ayarı
Glow 3 Çekmeköy’de 223 Bin Lira! Bankalar 2b’den Pay Alma Telaşında
Dumankaya Lobi Çarşı’da 119 Bin Liraya! Atlantis City’de 285 Bin Lira’ya 3+1
Bahçe’n Eryaman’da 60 Ay 0.97 Faiz Crown Tower’da Son 40 Daire, 40 Ay 0 Faiz
Riskli Evler İfşa Edilecek Next Level’da 3.3 Milyon TL’ye Penthouse!
Cami Yaptırana Vergi İndirimi Newista Life 30 Aya 0 Faiz Uyguluyor
TOKİ’den Proton Hızlandırıcı Tesisi Aris Park Residence’da 999 TL Taksitle!
İnşaat Süreci İnternetten Canlı İzlenebilecek Japonya’dan Örnek Alınacak
Marmara Evleri 3’de 1.2 Milyon TL’ye Dükkan! Türk Şirketler Azerbaycan’ın Yeni Yüzünü İnşaa Ediyor
Antep’te Kentsel Dönüşüm Çalışmaları Japonya’dan Örnek Alınacak
Etiler’den Altunizade’ye Teleferik Projesi Tapu Dairesine Gitmeden Ödemenizin Yapın !
Exen İstanbul’da 84 Ay Vade! 3 Haziran Son Gün 2 B Öncesi Rekor Satış
Arista Bomonti’de Ofisler 6 Bin 375 Dolara! Park Avenue’den Bina Aldı ABD’de Otelleri 3’lüyor
Şehrizar’a Çevreci Çatı Rings İstanbul’da 2+1 Daire 425 Bin Tl’ye!
Keten İnşaat Nişantaşı’na Hayat Veriyor! Sultan Konakları’nda 2+1daire 178 Bin Lira!
Libya’da Türk Şirketlerinin Varlıklarına El Konuldu Metropol İstanbul’da Formula 1heyecanı
268 Rakımlı Tepede Tüm İstanbul Görecek 216 Butik Çekmeköy’de 158 Binliraya!