Polemik & Kulis
01 Şub 2016 09:00 Son Güncelleme: 23 Kas 2018 18:19

Başbakan'dan Mahsun Kırmızıgül'e 'zalim' yanıtı! PKK'nın zulmünü görmeden...

Başbakan Ahmet Davutoğlu, kendisini merhametsizlik ve zalimlikle suçlayan Mahsun Kırmızıgül'e yanıt verdi.

Google Haberlere Abone ol
Başbakan Davutoğlu, Güneydoğu'daki operasyonları ağır bir dille eleştiren Kırmızıgül'e "Zulmümüze kimse şahit değil ama merhametimize herkes şahit." diye yanıt verdi.
Başbakan Ahmet Davutoğlu, Suudi Arabistan ziyaretinde gazetecilere konuştu.
Davutoğlu, sanatçı "Mahsun Kırmızıgül’ün Twitter mesajları tartışılıyor. Bunlara karşı ne söylemek istersiniz?" sorusuna şu yanıtı verdi:

MERHAMETMİZE DÜNYA ALEM ŞAHİTTİR
"Beni de hedef alan bazı ithamlarda bulunmuş. Bizim merhametimize dünya âlem şahittir. Zulmümüze kimse şahit değil ama merhametimize herkes şahit. Filistinli çocuklar da şahit, Arakanlı yetimler de şahit. Açlıktan ölen Somalili bebekler de şahit. Yasin Börü’nün annesi, babası da şahit. Doğu’da Güneydoğu’daki, teröre karşı mücadele eden gençler de şahit. Diyarbakırlı da şahit. Bizim merhametimize dünya âlem şahit. Bunun için ayrı bir şahide ihtiyacımız yok. Ama zulmümüzü hiçbir kimse hiçbir yerde görmedi bizim. Kimseye zulmetmedik. Kimseye zalimlik yapmadık. Ama zalimlere ne kadar dik durduğumuzu herkes bilir. Filistin’de nasıl dik durduğumuzu. Suriye’de ve diğer yerlerde...

BİZİM HAYAT GEÇMİŞİMİZE DE KANDİL'DEKİLERİN HAYAT GEÇMİŞİNE DE BAKSIN
Bugün Doğu ve Güneydoğu’da zulmeden PKK’dır. PKK’nın zulmünü görmeden devlete ve şahsen bana dönük zalim diyen bizim hayat geçmişimize de Kandil’dekilerin hayat geçmişine de bir baksın. Sonra kime zalim, kime merhametli diyeceklerini görsünler. Türk halkı bizi de onları da görür. Bizim elimizde hiçbir zaman kan olmadı. Hep dökülen gözyaşlarını silen el olduk. Dünyanın her yerinde de, Türkiye’de de."

MAHSUN KIRMIZIGÜL NE DEMİŞTİ?
Kırmızıgül, Şırnak'ın Cizre ilçesinde yaralıların mahsur kalmasına ve bölge illerinde yaşanan çatışmalara Twitter'dan tepki göstermişti: "Yaralı olan çocukları ve yaşlı insanları ölüme terk etmek hangi dinde yazar? Bu kadar zalim, bu kadar merhametsiz nasıl oldunuz ey başbakan?"