Gündem
27 Eki 2010 12:02 Son Güncelleme: 23 Kas 2018 11:44

BAŞBAKAN'A SORU SORAMIYORSUNUZ! ENVER AYSEVER'DEN "YANDAŞ MEDYA" ÇIKIŞI!

CNN Türk ekranlarında yayınlanan Tarafsız Bölge ateşli bir gazeteci polemiğine sahne oldu.

Google Haberlere Abone ol

Ahmet Hakan'ın modere ettiği programa Star yazarı Mustafa Akyol, Taraf yazarı Melih Altınok, gazeteci yazar ve CHP Parti Meclisi üyesi Enver Aysever ve Işıl Özgentürk katıldı.

Siyasi gündemin tartışıldığı programda Enver Aysever'in hükümete yakın gazete ve gazetecilere yaptığı eleştiriler damga vurdu. Aysever, hükümetin sayısız anti demokratik uygulamasının bu gazetelerden destek gördüğünü söylerken 'Başbakan'ın gözlerine bakarak soru soramazsınız' dedi. Taraf yazarı Melih Altınok ile Star yazarı Mustafa Akyol'un şiddetle red ettiği eleştiriler hararetli bir polemiğe neden oldu.

Enver Aysever: Star, Taraf, Zaman gazetesi yazarları çıksınlar Recep Tayyip Erdoğan'la bir televizyon programı yapsınlar ve bir tane soru sorabilsinler gözlerinin içine bakarak. Bir tane soru... Soramazlar. Soramazsınız...

Melih Altınok: 'Soruyorum' diyorum ama hala 'sormuyorsunuz' diyorsunuz Enver Bey. Sizin partinizi eleştirdiğimizde 'bizim partimizi eleştirmeyin' diyorsunuz. Soruyoruz, okuyun...

Enver Aysever: Kemal Kılıçdaroğlu demokrat olduğu için değil siz, bütün Türkiye'nin medya mensupları da gelse çıkar dili döndüğünce cevap verir. Ama Recep Tayyip Erdoğan önce gazetecileri seçer, sonra zaten O'nun karşısına çıktığınızda soru soracak mecaliniz kalmaz.

Melih Altınok: CHP'yi aradığımızda ne cevap verdiklerini de biliyoruz.