Gündem
22 Haz 2024 11:56 Son Güncelleme: 22 Haz 2024 12:06

Barış Terkoğlu’ndan kendisini hedef gösteren Türkgün’e: Bizi bunlarla korkutamazlar

Gazeteci Barış Terkoğlu, dün akşam Halk TV’de katıldığı programda kendisiyle birlikte dört gazeteciyi manşetinden hedef gösteren Türkgün Gazetesi’ne tepki gösterdi.

Sinan Ateş cinayetine ilişkin haberlerinden dolayı dört gazeteciyi manşetinden hedef gösteren Milliyetçi Hareket Partisi (MHP)’nin yayın organı olarak bilinen Türkgün Gazetesi dün yayınlanan sayısında Barış Pehlivan, Murat Ağırel, Timur Soykan ve Barış Terkoğlu’nun fotoğraflarını, ilgisiz bir habere ekleyerek, manşetten yayınlandı.

Terkoğlu konuşmasında Türkgün’e ve kendisini hedef gösterenlere seslenerek “Geri adım attığımızı görürlerse annemin sütü haram olsun” diyerek ekledi “Bizi bunlarla korkutamazlar."

NE OLDU?

1 Temmuz'da görülecek eski Ülkü Ocakları Başkanı Sinan Ateş cinayeti davasının ilk duruşmasının dava günü yaklaşırken özellikle bu konuyla ilgili haber yapan gazetecilere yönelik tehdit ve hedef göstermeler de arttı. Son olarak Sinan Ateş cinayetiyse ilgili çok sayıda haber yapan dört gazeteci, MHP'nin yayın organı olarak bilinen Türkgün Gazetesi’nin manşetinden hedef gösterildi.

Halk TV’de yayınlanan "Halk TV adıyla ticari ilişki yürütenlerle hiçbir ticari ilişkimiz yoktur" uyarı spotunu manşetine taşıyan Türkgün, konuyla hiçbir ilgisi olmayan Barış Pehlivan, Murat Ağırel, Timur Soykan ve Barış Terkoğlu’nun fotoğraflarını haberin içine yerleştirdi.