Gündem
07 Oca 2022 13:56 Son Güncelleme: 07 Oca 2022 14:32

Barbaros Şansal’a linç girişiminde yeni gelişme! Hapis cezası istenmişti…

Modacı Barbaros Şansal’a havalimanında linç girişiminde bulunan ve haklarında 5 yıl 4 aya kadar hapis cezası istenen 12 kişi ile ilgili yeni bir gelişme yaşandı.

Atatürk Havalimanı’nda hakaret içerikli sözleri nedeniyle gözaltına alınacağı esnada darp edilen modacı Barbaros Şansal’ın davasında mahkeme kararını açıkladı. Mahkeme heyeti Şansal’ı darbeden 12 sanık hakkında beraat kararı verirken, 1 sanık hakkında adli para cezasına çarptırılmasına hükmetti.

Şansal, KKTC'den getirildiği Atatürk Havalimanı'nda, aralarında Türk Hava Yolları yer hizmetleri görevlilerinin de (TGS) olduğu bir grup tarafından küfürler eşliğinde dövülerek apronda da tekme tokat saldırıya maruz kalmıştı.

Şansal'ın darp edilmesine ilişkin Bakırköy Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından hazırlanan iddianamede Barbaros Şansal müşteki, 12 kişi ise şüpheli olarak iddianamede yer almıştı.

İddianamede 12 şüphelinin "basit yaralama", "tehdit" ve "hakaret" suçlarından 5 yıl 4 aya kadar hapisle cezalandırılması istenmişti.

12 KİŞİYE BERAAT, 1 KİŞİYE PARA CEZASI

Bakırköy 26. Asliye Ceza Mahkemesi’nde görülen karar duruşmasına müşteki Barbaros Şansal katılmazken, duruşmada taraf avukatları hazır bulundu. Barbaros Şansal daha sonrasında 2 sanık hakkında şikâyetinden vazgeçti. Mahkeme 12 sanık hakkında beraat ve düşme kararı verdi. 1 sanığın ise adli para cezasına çarptırılmasına karar vererek hükmün açıklanmasını geri bıraktı.