Ballon d'Or Altın Top ödülünü kazanan isim belli oldu

Futbol dünyasının prestijli ödülü olarak kabul edilen Ballon d'Or Luka Modric'e gitti. Modric, böylelikle Messi ve Ronaldo hegemonyasına son vermiş oldu.

Ballon d'Or Altın Top ödülünü kazanan isim belli oldu - Sayfa 1

France Football dergisi tarafından düzenlenen organizasyonda, yılın en iyi erkek futbolcusuna verilen Altın Top ödülünün sahibi, Luka Modric oldu. Tecrübeli orta saha oyuncusu Modric, kariyerinde ilk kez bu ödüle layık görüldü.

18
Ballon d'Or Altın Top ödülünü kazanan isim belli oldu - Sayfa 2

RONALDO İKİNCİ MESSI BEŞİNCİ SIRAYI ALDI: Oylamada Juventus'tan Portekizli Cristiano Ronaldo ikinci, Atletico Madrid'den Fransız Antoine Griezmann üçüncü, Paris Saint-Germain'den Fransız Kylian Mbappe dördüncü ve Barcelona'dan Arjantinli Lionel Messi beşinci sırayı aldı.

28
Ballon d'Or Altın Top ödülünü kazanan isim belli oldu - Sayfa 3

DEVLER LİGİ ŞAMPİYONLUĞU YAŞADI: Modric, Hırvatistan Milli Takımı ile Dünya Kupası finalinde boy gösterdiği 2018'de İspanya ekibi Real Madrid ile UEFA Şampiyonlar Ligi şampiyonluğu yaşadı.

38
Ballon d'Or Altın Top ödülünü kazanan isim belli oldu - Sayfa 4

Öte yandan en iyi 21 yaş altı oyuncuya verilen Kopa Kupası'nı Mbappe, en iyi kadın futbolcu ödülünü ise Fransa ekibi Olympique Lyon'dan Norveçli Ada Hegerberg kazandı.

48