Gündem
27 Mar 2020 00:43 Son Güncelleme: 27 Mar 2020 00:46

Bakırköy Adliyesi’nde ilk Koronavirüs vakası!

İstanbul Bakırköy Adliyesi'nde ilk yeni tip Koronavirüs (Covid-19) vakası bir mahkemenin yazı işleri müdüründe tespit edildi. Hastalığın tespit edilmesinin ardından 6 mahkeme karantinaya alındı.

Bakırköy Adliyesi’nde ilk Koronavirüs vakası!

Bakırköy Adalet Sarayı’nda 5. Sulh Hukuk Mahkemesi’nde Yazı İşleri Müdürü Nazim G.’ye corona virüsü olduğu tespit edildi. Müdürün testinin pozitif çıkmasının ardından Bakırköy Adli Yargı İlk Derece Mahkemesi Adalet Komisyonluğu Başkanlığı acil toplantı düzenledi.

Toplantı sonrası alınan kararda, Nazim G.’nin görevli olduğu mahkeme ile irtibatı tespit edilen Bakırköy 6. Sulh Hukuk Mahkemesi, Bakırköy 10 Sulh Hukuk Mahkemesi, Bakırköy 34. Asliye Ceza Mahkemesi, Bakırköy 2. Sulh Ceza Hakimliği ve Bakırköy 10. İcra Müdürlüğü’nde görevli hakimler ve memurların da 14 gün boyunca idari izne çıkarılmasına karar verildi.

MAHKEMELER KARANTİNAYA ALINDI

Ayrıca komisyon mahkemelerin çalıştığı bölümlerin de karantinaya alınmasına karar vererek, idari izne çıkarılan tüm hakim ve personelin bağlı oldukları İlçe Sağlık Müdürlüğü’ne müracaat ederek verilecek talimatlara göre hareket etmelerine karar verdi. Kararda personelin sağlık durumda bir değişiklik olması halinde kendilerine bilgi verilmesi de istendi.