Gündem
12 Eyl 2020 23:05 Son Güncelleme: 13 Eyl 2020 15:10

Bakanlık uyardı, Engin Altan Düzyatan 'marka elçiliği'ni iptal etti

Pakistanlı Blue World City projesinin marka elçisi olan Engin Altan Düzyatan, İçişleri Bakanlığı'nın şirketin yasadışı yollarla faaliyet gösterdiğini bildirmesi üzerine, şirketle yaptığı anlaşmayı feshetti.

Diriliş Ertuğrul dizisinin başrol oyuncusu Engin Altan Düzyatan, geçtiğimiz hafta Pakistan’da önemli bir markayla işbirliği yapmıştı. Pakistan’da oldukça beğenilen dizide Ertuğrul Gazi rolünü canlandıran oyuncusu Düzyatan, Pakistanlı Blue World City şirketi ile anlaşmış, projelerin marka elçisi olmuştu. İşte o anlaşma Düzyatan tarafından iptal edildi.

Dünya'dan Kerim Ülker'in haberine göre; Düzyatan'ın Pakistanlı emlak şirketi Blue World City ile olan anlaşmasının iptali ise Türkiye tarafından gelen bir uyarı ile yapıldı.

İçişleri Bakanlığı uyardı

Türkiye Cumhuriyeti İçişleri Bakanlığı, Blue World City'nin Pakistan'da yasadışı yollarla faaliyet gösterdiğini ve Rawalpindi Eyaleti Kalkınma Otoritesi'nin (Rawalpindi Development Authority) halihazırda buna karşı yasal işlem başlattığını belirleyerek Düzyatan’ı bilgilendirildi. Pakistan medyasında yer alan bilgilere göre Engin Altan Düzyatan, İçişleri Bakanlığı'ndan gelen raporların ardından Blue World City ile yaptığı anlaşmadan çekildi.