Politika
01 Nis 2023 22:30 Son Güncelleme: 01 Nis 2023 22:34

Bakan Nebati'den Akşener'in 'Kayıp Balık Nemo' sözlerine yanıt!

İYİ Parti lideri Meral Akşener'in kendisi için kullandığı "Kayıp balık Nemo" benzetmesine Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati'den yanıt geldi.

Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati eşi Özlem Nebati ile Ümraniye Belediyesi'nin ilçedeki depremzede aileler için düzenlediği iftar programına katıldı.

"KAYIP BALIK NEMO ANNESİNE KAVUŞMAK İÇİN KÖPEK BALIKLARIYLA UĞRAŞIP HEDEFİNE ULAŞTI"

Deprem bölgesinde her türlü gayreti ortaya koyduklarını anlatan Bakan Nebati İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener'in kendisi için kullandığı "Kayıp balık Nemo" benzetmesine yanıt verdi. Nebati, “Bakanlarımızın tamamı bölgede gece gündüz çalıştı, günlerce uykusuz kaldılar. Kardeş belediyelerimiz çalışmalarıyla kardeşlik hukukunun ne olduğunu ortaya koymak için canhıraş çalıştı. Bırakın birileri desin ki 'bu adam sahada kaybolmuş', birileri desin ki Nemo'yu arıyorum. Ama bilsinler ki kayıp Nemo'nun bile bir aşkı var. Annesine kavuşmak için köpek balıklarıyla uğraşıp hedefine ulaştı. İşte biz de köpek balıklarıyla uğraşa uğraşa ama vatandaşlarımızın gözyaşlarına ortak olarak, kardeşlik hukukunu zedelenmeden, elimizden gelen her türlü gayreti ortaya koyarak, çok şükür hızlı bir sürede işlerimizi toparlıyoruz" diye konuştu.

"MİSAFİRLERİMİZİN DOĞDUKLARI YERLERE GİTMESİ DE BİZİM BOYNUMUZUN BORCUDUR"

Bakan Nebati, “Cumhurbaşkanımız sözünde duran bir er, 'diyor ki temelini attığımız konutları 1 yıl içerisinde teslim edeceğiz'. Konutları depremde zarar gören kardeşlerimize teslim edeceğiz. Giden canlar elbette geri gelmez. Rahat bir şekilde hayatlarını idame ettirmeleri için elimizden gelen gayreti ortaya koyuyoruz. Ümraniye'nin misafirisiniz, ev sahibi olmaktan yüksünmeyiz. Her türlü eksiğinizi sanki siz ev sahibiymişsiniz gibi dile getirin. Misafirlerimizin yaşadıkları, doğdukları yerlere gitmesi de bizim boynumuzun borcudur. Ağır hasarlıya kadar tüm konutlar yeniden inşa edilecek ve sizler evlerinize geçeceksiniz" dedi.