Gündem
01 Ağu 2023 09:40 Son Güncelleme: 01 Ağu 2023 09:42

Bakan Koca'ya Anadolu Ajansı'ndan "sansür"

Sağlık emekçileri, 1-2 Ağustos’ta “özlük hakları, mali kayıplar, sağlıkta şiddettin önlenmesi” talepleriyle greve çıkıyor. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, sağlıkçılara gönderdiği mektupta grev kararını, “sorumsuzluk” olarak nitelendirdi. Anadolu Ajansı ise mektuptan "sorumsuzluk" ifadelerinin yer aldığı kısmı çıkardı.

Yarın başlanacak grev öncesi Sağlık Bakanı Koca, sağlık çalışanlarına bir mektup gönderdi. Koca, mektupta grev kararı alan emekçilere “sorumsuzluk” ifadesi kullandı. Koca, mektupta, “Beyaz Reform”dan bahsederek icraatlarını da sıraladı.

Tele1'in haberine göre, söz konusu mektup haberini servis eden Anadolu Ajansı, Koca’nın yaşam hakkını talep eden sağlıkçılar için kullandığı "sorumsuzluk" ifadesini kırptı.

Sağlık emekçileri sorunlarının çözüme kavuşturulmamasını protesto amacıyla 1-2 Ağustos tarihlerinde iş bırakacak. 19 sendika ve iki Aile Hekimliği Federasyonu’ndan oluşan Sağlık ve Sosyal Hizmet Birlik ve Dayanışma Platformu (SABİM) taleplerin karşılık bulmaması halinde eylem sürecinin devam edeceğini açıklamıştı.