Gündem
21 Kas 2014 10:16 Son Güncelleme: 23 Kas 2018 16:56

Bakan Kılıç 1 günlüğüne muhabirliğe transfer oldu!

Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç, katıldığı programda muhabirliğe soyundu.

ATO Kongre Merkezi’nde 18 Kasım Salı günü başlayan ’Gençlik Merkezi Günleri’ renkli görüntülere sahne oluyor. Etkinliğin ikinci gününde 81 ilin stantlarını tek tek gezen Gençlik ve Spor Bakanı Çağatay Kılıç, yörelerin kültür ve sanat eserleri ile yemeklerinin tanıtımını yapan gençlerle sohbet etti.

Kılıç, katıldığı ’Gençlik Merkezi Günleri’nde eline mikrofonu alıp, origami çalışması ilgi çeken Halil İbrahim Kutlu ile röportaj yaptı.

Bin bir çeşit sanatın tanıtıldığı stantlarda ustalar da el maharetlerini sergiledi. Kahramanmaraş standında döner bıçağı ile kentin meşhur lezzeti fıstık dönerini kesen Bakan Kılıç, oymacılık yapan ustanın standında ise denemek için spatulayı eline alıp oymacılık yaptı. Denizli standında Bakan Kılıç, bu kez kilim tezgahının başına geçip kilim dokudu. Kütahya standında Gençlik Merkezi’nde origami topluluğunun yöneticisi olan Halil İbrahim Kutlu’nun yaptığı çalışma ilgisini çeken Bakan Kılıç, mikrofonu alıp genç yetenekle röportaj yaptı. Bakan Kılıç, gençten önce kendisini kameraya bakarak tanıtmasını istedi. Ardından tek tek sorularını sıralayan Bakan Kılıç, röportaj sırasında Kütahya Gençlik Merkezi’nde 20 Aralık’ta düzenlenecek ney konseri için de davet aldı. Kılıç röportajını, “Gördüğünüz gibi artık muhabirliğe de başladık. Hadi kolay gelsin” sözleriyle sonlandırdı.