Gündem
19 Haz 2023 08:48 Son Güncelleme: 19 Haz 2023 08:52

Bakan değişti, TOGG gitti: Yeni bakan kırmızı plakayı Mercedes’e taktı

Adalet Bakanı Yılmaz Tunç, seçim öncesi Bekir Bozdağ'ın kullandığı 0012 nolu kırmızı plakayı TOGG'tan sökerek, Mercedes otomobile taktırdı.

Eski Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, seçim öncesi 0012 numaralı kırmızı plakasını TOGG'a taktırdı, araçla birlikte poz verdi. Bozdağ, ‘yerli ve milli otomobile’ sahip olanların güvenli, konforlu ve ekonomik bir araç kullanacağını anlattı.

Bozdağ, “Diğer arabalarda sesi duyuyorsunuz, çok fazla gürültü fakat şu anda benim duyduğum bir ses yok. Sanki araba sessiz gidiyor. Kullanımı çok rahat. Tabii elektronik düzeniyle akıllı araba olmasını gerektirecek çok şey var. Onu da görüyorum ben. Çok muhteşem. Türkiye'nin ilk yerli ve milli aracına binmek bizim için de büyük bir şeref, büyük bir heyecan Allah Cumhurbaşkanı'mızdan razı olsun. Ülkemize böylesine bir şey kazandırdı” dedi.

Sözcü gazetesinden Deniz Ayhan'ın haberine göre, Bozdağ seçimlerin ardından AK Parti Şanlıurfa Milletvekili ve TBMM Başkanvekili oldu. Bozdağ'ın koltuğuna oturan yeni Adalet Bakanı Yılmaz Tunç ise 0012 kırmızı plakayı TOGG'tan sökerek, Mercedes makam otomobiline taktırdı.

Memleketi Bartın'a yaptığı ziyareti sosyal medya hesabından paylaşan Tunç'un 0012 kırmızı plakalı Mercedes'in makam aracı olarak kullanıldığı görüldü.