Gündem
09 Ara 2022 23:07 Son Güncelleme: 09 Ara 2022 23:09

Bakan Akar'dan Meclis'te sert sözler! 'Bu yalandır, alçaklıktır'

TBMM'de devam eden bütçe görüşmeleri aralıksız devam ediyor. Milli Savunma Bakanlığının bütçe görüşmeleri için kürsüye çıkan Bakan Hulusi Akar sert açıklamalarda bulundu. Bakan Akar, " İçeride ve dışarıda yapılan diğer bir kara propaganda da terörle mücadelemizin Kürt kardeşlerimize karşı olduğu iftirasıdır. Bu yalandır, bu alçaklıktır." dedi.

TBMM'de 2023 hazırlıkları devam ediyor. Milli Savunma Bakanlığının bütçe görüşmeleri kapsamında kürsüde değerlendirmede bulunan Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, "Türk Silahlı Kuvvetleri, kimyasal silah ve mühimmat geliştirmemekte, üretmemekte, stoklamamakta, kullanmamaktadır. Envanterde uluslararası hukuk ve anlaşmalarla yasaklanmış olan hiçbir silah ve mühimmat asla bulundurulmamaktadır." ifadelerini kullandı.

GÖRÜŞMELER SERT GEÇİYOR
Bakan Akar TSK, operasyonlar ve sınırlarla ilgili önemli açıklamalarda bulundu. 24 Temmuz 2015’ten bugüne kadar; yurt içinde, Irak ve Suriye’nin kuzeyinde toplam 37 bin, bu yılın başından itibaren ise 4 bin civarında terörist etkisiz hale getirildiğini belirten Akar, " İçeride ve dışarıda yapılan diğer bir kara propaganda da terörle mücadelemizin Kürt kardeşlerimize karşı olduğu iftirasıdır. Bu yalandır, bu alçaklıktır." ifadelerini kullandı.

Bakan Akar ayrıca, "Kıbrıs, Ege ve Doğu Akdeniz’de diyaloğa açık olmakla beraber, hiçbir oldubittiye müsaade etmedik, etmeyeceğiz." dedi.

KİMYASAL SİLAH İDDİLARI
Geçtiğimiz dönemde tartışma konusu olan kimyasal silah iddialarıyla ilgili de açıklama yapan Bakan Akar, "Kesinlikle böyle bir şey yok. Önyargılı ve karalayıcı söylemler var. Hüküm veriliyor. Türk Silahlı Kuvvetleri kimyasal silah kullanıyor deniliyor. 24 kasımda bir heyet teşkil ettik. Gitti incelemeleri ölçümlerini yaptı. Verileri Sağlık Bakanlığı laboratuvarına verdiler. Bunların hiçbirinde kimyasal olmadığı raporu elimizde." ifadelerini kullandı.

ETİKETLER
#bakan akar #tsk #tbmm