Medya Günlüğü
10 Mayıs 2020 09:21 Son Güncelleme: 10 Mayıs 2020 18:30

Bahçeli'den Yeni Şafak yazarına sert tepki! "Utanç vesikalarıdır..."

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Yeni Şafak yazarı İsmail Kılıçarslan’ı isim vermeden hedef aldı...

Google Haberlere Abone ol

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, geçtiğimiz günlerde oldukça tartışılan ve köşe yazısında Tunceli’nin Pülümür ilçesinde, emniyet ve jandarma personelinin "Ay yıldız" figürü yaparak Atatürk'ün "Ne mutlu Türk'üm diyene" sözünü yazmasını eleştiren Yeni Şafak yazarı İsmail Kılıçarslan’ı isim vermeden hedef aldı.

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Genel Başkanı Twitter hesabından açıklamalarda bulundu. Devlet Bahçeli, geçtiğimiz hafta yazdığı köşe yazısında Yeni Şafak yazarı İsmail Kılıçarslan, Tunceli'nin Pülümür ilçesinde, emniyet ve jandarma personelinin dağa "Ay yıldız" figürü yaparak Mustafa Kemal Atatürk'ün "Ne mutlu Türk'üm diyene" sözünü yazmasını eleştirmişti.

Kılıçarslan, yazısında, "Devletimizin Pülümür dağlarını terörden arındırması ne denli doğru ve her türlü takdire şayansa, bin yıllık bayat bir Kemalist refleksle 'ne mutlu Türküm diyene' yazılması o denli yanlıştır. Terörün zeminini tahkim etmenin bize hiçbir fayda sağlamayacağı açıktır" demişti.  Kılıçarslan, "Kaba Kemalist milliyetçiliğin 'ne mutlu Türküm diyene' sloganına gerilemek, terörle mücadelede aldığımız olağanüstü başarılı mesafeyi zedeler, zedeleyecektir" ifadelerini kullanmıştı.

Devlet Bahçeli dün yaptığı açıklamalarda ise Kılıçarslan’ı isim vermeden eleştirdi.

Bahçeli yaptığı açıklamasında, “Pülümür’de dağa yazılan “Ne Mutlu Türküm Diyene” sözünden rahatsızlık duyanlar, Türk milletinin utanç vesikalarıdır. Bunlara kulak versek; zalimlere, hainlere, teröristlere, ekonomik şantajcılara, emperyalist oyunlara boyun bükmek, ne yapalım kaderimiz buymuş demek kaçınılmazdır” dedi.